Artman poprawia wyniki

Poniedziałek
14.11.2005
Artman S.A. wypracował w ciągu ostatnich trzech miesięcy przychody przekraczające 90 mln zł - o 33 proc. więcej w porównaniu z trzema kwartałami poprzedniego roku.
 

Zysk netto wyniósł 257 tys., dając 209 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu roku 2004. Ze względu na sezonowość branży zarówno przychody, jak i zysk Spółki zwiększają się znacząco w 3 i 4 kwartale roku.

Wzrost przychodów jest efektem zwiększenia sprzedaży własnej marki House o blisko 43 proc., dzięki dynamicznemu rozwojowi sieci salonów firmowych oraz realizowanej przez spółkę polityki redukcji sprzedaży hurtowej marek obcych. W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się ona z 15 do 8 proc. ogólnej sprzedaży firmy. Sieć dystrybucji, która obejmuje obecnie w Polsce 77 sklepów o łącznej powierzchni 13 400 m2, rozwijana jest intensywnie także na rynkach zagranicznych, szczególnie w Rosji.
- To rynek o największym obecnie potencjale rozwojowym – ocenia Grzegorz Koterwa, Członek Zarządu Spółki. - W ciągu ostatnich trzech miesięcy uruchomiliśmy tam 4 nowe sklepy franczyzowe. Do końca roku powstaną jeszcze 3 placówki - dodaje.

logo Meble Benedyk
Otwarcie sklepu House w Nowym Sączu

Spółka chce być widoczna w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej – salony House funkcjonują już w krajach przybałtyckich, na Słowacji, w Czechach, a także w Niemczech i we Włoszech. Cała sieć sprzedaży za granicą obejmuje obecnie 14 sklepów. W stosunku do roku 2004 sprzedaż eksportowa firmy wzrosła z 3 do 7 proc.

Rozwój sieci salonów firmowych i zmiany w strukturze sprzedaży umożliwiły zwiększenie marży brutto osiąganej przez Artman SA z 44 proc. do 48 proc., w stosunku do ubiegłego roku. Jednak ze względu na opóźnienia w dostawach niektórych asortymentów kolekcji jesienno – zimowej, wywołane zmianami w przepisach celnych oraz wyjątkowo ciepły wrzesień, wpływający na wyniki całej branży, wg przewidywań Zarządu osiągnięty na koniec roku zysk może być niższy od oczekiwanego, sięgając poziomu 3,5 mln zł w stosunku do pierwotnie zakładanych 4,5 mln zł. Przychody ze sprzedaży wypracowane przez Spółkę będą w ocenie Zarządu większe od prognozowanych na rok 2005, wynosząc 136 mln zł w stosunku do planowanych 130 mln zł.

Info: House

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018