Ucieczka przed konkurencją

Wtorek
15.11.2005
Giełdowe sieci odzieżowe i obuwnicze spieszą się z rozwojem firmowych sklepów za granicą. Krajowych klientów chcą zdobywać nowymi markami.
 

W kraju Artman sprzedaje swoje kolekcje w 13 franczyzowych sklepach za granicą, do końca roku chce zwiększyć ich liczbę do 18. Plany przyspieszenia zagranicznego rozwoju ma też obuwnicza CCC. Zachęcona powodzeniem swych sklepów w Czechach, chce od 2006 r. rozbudowywać sieć handlową w Rosji.
Giełdowa LPP, właściciel odzieżowych sieci Reserved i Cropp, na koniec września miała 40 sklepów w krajach naszego regionu. Planuje wzrost łącznej powierzchni handlowej swych sklepów za granicą do końca przyszłego roku do 46,2 tys. mkw., a więc prawie trzykrotny w porównaniu z końcem 2004.

Poszukać wyższych marż

Dariusz Pachla, wiceprezes LPP, ocenia, że konkurencja w sąsiednich krajach, zwłaszcza w Rosji czy na Ukrainie, wciąż jest dużo mniejsza niż w Polsce, co pozwala osiągąć znacznie wyższe marże na sprzedaży. Rosja jest teraz głównym celem zagranicznej ekspansji spółki. LPP ma tam 2 sklepy, do końca roku chce otworzyć 8 kolejnych.

Znaleźć nowe nisze

Tegoroczny wzrost obrotów sieci Reserved i Cropp w Polsce to w dużej mierze efekt rozwoju nowych sklepów. Na koniec września w Polsce było 85 salonów Reserved i 54 Croppa. O ile rozwijana od wiosny 2004 sieć Croppa ma jeszcze sporo miejsca na dalszą ekspansję, o tyle LPP zamierza w przyszłym roku zakończyć rozwój polskiej sieci Reserved.

Wzrost udziału w rynku poprzez dwie nowe marki i nowe sieci sklepów obuwniczych zapowiada CCC. Jedna z sieci (z czasem 100 sklepów) będzie sprzedawać buty produkowane w polskiej fabryce spółki. W drugiej, mniejszej, CCC będzie oferować pod nową marką droższe obuwie produkowane we Włoszech. O nowej marce myśli też Artman, choć, jak zastrzega dyr. Koterwa, nie są to jeszcze plany na 2006 r.

Więcej: Anita Błaszczak, Anna Sielanko Rzeczpospolita, 15 listopada 2005 r.


Rzeczpospolita

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018