Po klientów do sąsiadów

Środa
16.11.2005
Poznańska spółka Semax, właściciel sieci sklepów wyprzedażowych z odzieżą Vabbi Factory Outlet, planuje w ciągu trzech lat otworzyć 30 sklepów za granicą.
 

- Nie zaniedbujemy jednak polskiego rynku. Wręcz przeciwnie. Zamierzamy przyspieszyć tempo otwierania nowych sklepów z 10 do 15 rocznie - powiedział "Rzeczpospolitej" Mariusz Szeib, prezes Semaxu. Od końca lat 90. poznańska firma rozwija na zasadach franczyzy sieć factory outlets, czyli sklepów, które sprzedają końcówki serii markowej odzieży oraz kolekcje z poprzednich sezonów z 30-70 proc. zniżką.

Na razie w kraju działają 24 sklepy Vabbi Factory Outlet. Do końca roku ma ich być 25. W tym roku spółka zaczęła też ekspansję za granicę. Pod koniec września otworzyła pierwszy sklep Vabbi w Wilnie. W przyszłym roku planuje trzy nowe placówki na Łotwie, chce także wejść do Czech, gdzie ma już partnera handlowego.

Więcej: "Rzeczpospolita", 16 listopada 2005r.
Rzeczpospolita

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.