21.11.2005

Próchnik kupuje salony odzieżowe

Próchnik rozbudowuje sieć sprzedaży. Pierwszym krokiem jest przejęcie sieci Pabia Fashion. Kolejnym nabytkiem spółki może stać się sieć Deni Cler, należąca do Grupy W. Kruk.

Firma Próchnik – jeden z największych producentów płaszczy wełnianych w Polsce – zapowiada rozwój sieci salonów odzieżowych i rozszerzenie asortymentu m.in. o odzież damską. W piątek zarząd Próchnika podpisał wstępną umowę przejęcia spółki Pabia Fashion, która ma sieć 23 sklepów. Wartość transakcji wyniesie 2,5 mln zł. Próchnik ma własnych 7 sklepów w Polsce i dwa za wschodnią granicą – na Litwie i w Rosji.

Tego samego dnia rano spółka ogłosiła w raporcie giełdowym dla akcjonariuszy zamiar nabycia od giełdowej spółki W. Kruk sieci Deni Cler, prowadzącej 24 salony z markową odzieżą dla kobiet. Zarząd W. Kruk, zaskoczony tą informacją, od razu wydał stanowisko.

Nie prowadziliśmy z Próchnikiem żadnych rozmów na ten temat. Dowiedzieliśmy się o tym z komunikatu giełdowego. Możliwe, że oferta jeszcze do nas nie dotarła – poinformował "Gazetę Prawną" Jan Rosochowicz, prezes firmy W. Kruk. Dodał, że firma na razie nie planuje sprzedaży Deni Cler.
Zarząd W. Kruk zapowiada jednak, że jest gotowy rozważyć propozycję zakupu sieci Deni Cler.

Więcej: Anita Skiba' "Gazeta Prawna", 21 listopada 2005r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0