Środa
23.11.2005
Białostocki dystrybutor artykułów spożywczych znów się powiększył. Tym razem nie o hurtownika, lecz o sieć supermarketów.
 

Grupa BOS, która jest największym dystrybutorem hurtowym artykułów spożywczych z polskim kapitałem, kontynuuje od dawna zapowiadaną konsolidację sektora handlowego. Tym razem powiększyła się o wywodzącą się ze Szczecina sieć detaliczną.

Nie ujawnia wartości transakcji, wyjaśnia jednak nieco jej kulisy. Grupa BOS, która powstała w wyniku fuzji z DLS i Sygel-Jool, zdecydowała się na przejęcie Berti m.in. dlatego, że szukająca dokapitalizowania detaliczna spółka mogła zostać kupiona przez jednego z konkurentów. Wiadomo, że poza BOS przejęciem Berti zainteresowane były dwie inne firmy.

Spółka ze Szczecina stawia na supermarkety, głównie osiedlowe, o średniej powierzchni sprzedaży 600-700 m2. Dziś ma ich 20 w północno-zachodniej Polsce. W ciągu dwóch lat chce jednak ich liczbę zwiększyć do 60, a zasięgiem objąć także środkową i północną część kraju. Po 5-8 latach chce być już siecią ogólnopolską. Oprócz supermarketów Berti ma jeszcze sieć franczyzowych sklepów spożywczych Rogalik, która też liczy 20 placówek.

Więcej: Wiktor Szczepaniak, "Puls Biznesu", 23 listopada 2005r.
Puls Biznesu