Szansa na kolejne życie Próchnika

Czwartek
24.11.2005
Jedna z najstarszych polskich firm odzieżowych przeżywa renesans. Ma apetyt na sieć sklepów z ekskluzywną odzieżą damską Deni Cler. Kilka dni temu przejęła łódzką Pabię. Inwestorzy i giełdowy kurs Próchnika oszaleli.
 

W środę w południe przedstawiciele łódzkiego Próchnika spotkali się z władzami firmy jubilerskiej W. Kruk. Chcą odkupić od niej sieć sklepów mody luksusowej Deni Cler.

Jubilerska spółka już od dłuższego czasu usiłuje pozbyć się sieci Deni Cler i skupić tylko na biżuterii. Na razie nie otrzymała jednak zadowalającej oferty. Próchnik natomiast, kojarzony dotychczas z szyciem męskich płaszczy, zamierza rozszerzyć asortyment o odzież damską oraz rozwinąć ubogą dotychczas własną sieć sprzedaży detalicznej.

Skąd odzieżowa spółka, która jeszcze niedawno borykała się z poważnymi problemami finansowymi, weźmie na to pieniądze? Zapowiedziała już na grudzień emisję nowych akcji. Dzięki niej planuje zdobyć prawie 23 mln zł. Niewykluczone też, że wykorzysta pieniądze ze spekulacji giełdowych. W ostatnich miesiącach Próchnik z sukcesem spekulował na giełdzie, handlując ryzykownymi kontraktami terminowymi. Angażował pieniądze pozyskane z emisji akcji przeprowadzonej na początku roku.

Zakup Deni Cler nie będzie pierwszą poważną inwestycją Próchnika. Zaledwie tydzień temu łódzka spółka kupiła warunkowo inną znaną markę odzieży damskiej - Pabia Fashion wraz z 23 sklepami. Zapłaci za nią 2,5 mln zł.

W ostatnim kwartale Próchnik pierwszy raz od dłuższego czasu pochwalił się zyskami.

Więcej: Andrzej Stec, "Gazeta Wyborcza", 24 listopada 2005r.
Gazeta Wyborcza

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018