Redan z nową marką

Piątek
25.11.2005
Co najmniej 9 mln euro wyda w najbliższych latach łódzki Redan na zakup i dystrybucję odzieży marki Morgan. Wybuduje kolejną sieć handlową. Spółka liczy na zyski w IV kwartale, ale spodziewa się ostrej walki o rynek.
 

Giełdowa firma podpisała już kontrakt z paryską spółką Morgan. Redan będzie w Polsce wyłącznym dystrybutorem detalicznym jej odzieży. Umowę zawarto na pięć lat. Pierwszą partię odzieży łódzkie przedsiębiorstwo kupi w ramach kolekcji wiosna/lato 2006. W 55 krajach działa około 550 ekskluzywnych butików Morgana oraz kilkaset stoisk w multibrandowych placówkach. W latach 90. funkcjonowało w Polsce kilka sklepów tej marki. Teraz francuska odzież jest dostępna tylko w paru multibrandowych salonach.

W przyszłym roku giełdowa firma planuje otworzyć pięć sklepów pod nowym logo oraz dwa cornery (wydzielone stoiska) w multibrandowych obiektach. W ciągu pięciu lat liczba placówek ma się zwiększyć do minimum 20.

To będzie kolejna - po Top Secret i Trollu - sieć detaliczna spółki (do tego dochodzą sklepy dyskontowe Textil Market). Top Secret oferuje głównie ubiory dla młodzieży, Troll - dla nastolatek. Odzież pod marką Morgan ma trafiać do kobiet w wieku 25-49 lat. Inaczej niż dotychczasowa oferta przedsiębiorstwa, mają to być ubrania z wysokiej półki cenowej.

Więcej: "Parkiet", 25 listopada 2005r.
Parkiet

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.