60 sklepów w trzy lata

Poniedziałek
28.11.2005
Spółka, która już uruchomiła 48 sklepów Olsen, w przyszłym roku chce zakończyć budowę sieci w Polsce.
 

Olsen Fashion, importer i dystrybutor damskiej odzieży niemieckiego koncernu w Polsce, do końca przyszłego roku otworzy kolejnych 12 placówek (cztery własne i osiem partnerskich). I na tym zakończy budowę sieci w Polsce.
Zamierzamy ją rozszerzyć do 60 sklepów , a później skupić się na podnoszeniu ich jakości. Zmienimy punkty multi- na monobrandowe, poszukamy lepszych lokalizacji dla istniejących już sklepów — powiedział gazecie "Puls Biznesu" Andrzej Czyż, dyrektor generalny Olsen Fashion.
Dlaczego Olsena zadowala 60 sklepów , podczas gdy np. pod marką House działa 78, Reserved — 88, Reportera — 218?
Olsen to marka z wyższej półki cenowej. Gdybyśmy na każdym kroku mieli sklep, przestałaby być ekskluzywna. Jeśli marka nie jest masowa, 60 sklepów wystarczy — twierdzi Jerzy Garczyński, wiceprezes Polskiej Izby Odzieżowo-Tekstylnej.

Obecnie odzież Olsena można kupić w 48 sklepach: w trzech własnych w Warszawie, 15 partnerskich (np. Lublin, Bydgoszcz, Katowice) i 30 wielobrandowych m.in. w Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej: Magdalena Laskowska, "Puls Biznesu" 28 listopada 2005r.
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.