29.11.2005

Świąteczne zyski

Niedługo zacznie się czas poszukiwania świątecznych prezentów. Przedsiębiorcy z Poznania stwierdzili, że to idealny moment, aby otworzyć butik Galerii Prezentów. Mają nadzieję, że przedświąteczny termin otwarcia znacznie skróci okres zwrotu z inwestycji.

Butik Galerii Prezentów w centrum handlowym Kupiec Poznański należy do ogólnopolskiej sieci sklepów, która rozwija się na zasadach franchisingu. Pierwsze sklepy powstały 6 lat temu w Katowicach. Właściciel sieci, Andrzej Partyka, zaobserwował, że brakuje miejsca, w którym można kupić ładne i ekskluzywne prezenty w przystępnych cenach. Jednocześnie pracując nad koncepcją franczyzową, poznawał rynek, klientów, ich oczekiwania, zainteresowania, nawiązał kontakt z dostawcami ekskluzywnych upominków. Sieć zaczęła się rozwijać w tym roku; obecnie liczy 7 butików: dwa własne w Katowicach i 5 franczyzowych – w Krakowie, Zabrzu, Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Na otwarcie czekają lokale w Łodzi, Krakowie w Nowym Mieście, Wrocławiu w nowych Arkadach. Na początek grudnia przewidziane jest otwarcie placówki franczyzowej w Piasecznie pod Warszawą.

Obecnie franczyzodawca przekazuje swoim franczyzobiorcom wiedzę o prowadzeniu Galerii na początku działalności oraz ciągłe merytoryczne wsparcie w trakcie prowadzenia butiku. Pakiet franczyzowy obejmuje między innymi szkolenia franczyzobiorców i pracowników Galerii, organizację promocji i nadzór nad stanami magazynowymi, by automatycznie uzupełniać braki. Osobom, które po raz pierwszy zakładają firmę, franczyzodawca oferuje specjalne konsultacje (ABC nowej firmy).

Opracowany system jest jednym z najprostszych na rynku i jedynym sprofilowanym tak, aby chciały go prowadzić przede wszystkim panie. Okazuje się jednak, że prestiż Galerii Prezentów, jakość upominków oraz łatwość, z jaką przychodzi zarządzanie punktem podoba się zarówno przedsiębiorczym kobietom, jak i mężczyznom, szczególnie upodobali sobie koncept ludzie młodzi – tak jak franczyzobiorcy z Poznania – jeszcze przed trzydziestką.

Osoba, która poszukuje świątecznego prezentu znajdzie w Galerii Prezentów wiele gustownych przedmiotów: np. pióro, karty do gry, markową zapalniczkę czy scyzoryk, porcelanowy zestaw do deseru albo do kaligrafii japońskiej.

Info: Galeria Prezentów

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Kinga Wojciechowska

doradca we franczyzie
Napisz do autora