14.12.2005

100 sklepów w 2008 r.

Producent i projektant obuwia z Nowego Targu odkrył uroki systemu franczyzowego i obok firmowych zaczyna otwierać sklepy na licencji. Wojas, producent butów z Nowego Targu, chce rozbudować sieć dystrybucyjną i zwiększyć produkcję.

Jego spółka Wojas Trade w trzy lata ma niemal podwoić sieć. Buduje ją od 2002 r. i obecnie składa się z 56 sklepów, z czego 55 własnych, a docelowo ma ich być 100.
W listopadzie otworzyliśmy pierwszy punkt franczyzowy i zamierzamy kontynuować rozwój w tym systemie. Priorytetem będą jednak salony firmowe — powiedział gazecie "Puls Biznesu" Wiesław Wojas, właściciel i dyrektor generalny obu spółek.

Sklepy lokuje w aglomeracjach miejskich powyżej 100 tys. mieszkańców, głównie w nowoczesnych galeriach handlowych. Punkty franczyzowe będą powstawały w mniejszych miejscowościach. W przyszłym roku pojawi się siedem placówek własnych i kilka franczyzowych. Trwają rozmowy z biorcami licencji. Franczyzobiorcy muszą mieć lokal o powierzchni 100-150 mkw. oraz 80- -100 tys. zł do zainwestowania w aranżację lokalu. Spółka zamierza też w przyszłym roku otworzyć pierwsze punkty poza Polską.

Więcej: Magdalena Laskowska, "Puls Biznesu" 12 grudnia 2005r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0