100 sklepów w 2008 r.

Środa
14.12.2005
Producent i projektant obuwia z Nowego Targu odkrył uroki systemu franczyzowego i obok firmowych zaczyna otwierać sklepy na licencji. Wojas, producent butów z Nowego Targu, chce rozbudować sieć dystrybucyjną i zwiększyć produkcję.
 
Jego spółka Wojas Trade w trzy lata ma niemal podwoić sieć. Buduje ją od 2002 r. i obecnie składa się z 56 sklepów, z czego 55 własnych, a docelowo ma ich być 100.
W listopadzie otworzyliśmy pierwszy punkt franczyzowy i zamierzamy kontynuować rozwój w tym systemie. Priorytetem będą jednak salony firmowe — powiedział gazecie "Puls Biznesu" Wiesław Wojas, właściciel i dyrektor generalny obu spółek.

Sklepy lokuje w aglomeracjach miejskich powyżej 100 tys. mieszkańców, głównie w nowoczesnych galeriach handlowych. Punkty franczyzowe będą powstawały w mniejszych miejscowościach. W przyszłym roku pojawi się siedem placówek własnych i kilka franczyzowych. Trwają rozmowy z biorcami licencji. Franczyzobiorcy muszą mieć lokal o powierzchni 100-150 mkw. oraz 80- -100 tys. zł do zainwestowania w aranżację lokalu. Spółka zamierza też w przyszłym roku otworzyć pierwsze punkty poza Polską.

Więcej: Magdalena Laskowska, "Puls Biznesu" 12 grudnia 2005r.
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.