03.01.2006

Regulacja franchisingu w prawie konkurencji

Dzisiaj o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji przy ul. Emilii Plater 53 w Warszawie odbędą się warsztaty dotyczące regulacji franchisingu w prawie konkurencji.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji zaprasza na kolejne spotkanie z organizowanej serii warsztatów. Tym razem Andrzej Krawczyk, partner PROFIT system, firmy konsultingowej zajmującej się kompleksowym doradztwem w zakresie franchisingu oraz wyłączny konsultant Horwath Franchise Sevices Group na Polskę wygłosi wykład pod tytułem: „Regulacja franchisingu w prawie konkurencji – luka w prawie czy celowa dyskryminacja?”.

Na początku 2005 roku w naszym kraju działało 210 systemów franczyzowych. Ich liczba ciągle rośnie. Sieci franczyzowe działają w każdym sektorze gospodarki – w handlu, usługach, a nawet w produkcji. Praktyka pokazuje jednak, że niewielu franczyzodawców zdaje sobie sprawę z tego, że ich działalność podlega ocenie z punktu widzenia przepisów prawa konkurencji. Tymczasem – jak zostanie to wykazane w trakcie warsztatów – przepisy te dyskredytują niemal połowę uczestników tego rynku. W jakim stopniu jest to skutek niezamierzonej, niekonsekwentnej transpozycji regulacji wspólnotowych do polskiego prawa, a w jakim celowy zabieg polskiego ustawodawcy?

Wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedź na to pytanie, członkowie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji zapraszają na warsztaty. Wstęp jest wolny, należy tylko zgłosić, że dowiedzieli się Państwo o warsztatach z portalu franchising.pl

Warsztaty odbędą się w dniu 11 stycznia 2006 roku o godz. 17.00 (rejestracja uczestników od godz. 16.30 do 17.00), w siedzibie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji, czyli aktualnie w kancelarii Salans przy ul. Emilii Plater 53, XXII piętro w Warszawie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzi Katarzyna Parafinczuk spk@spk.com.pl.