04.01.2006

ShopPracz w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć sklepów chemicznych ShopPracz.

Sieć ShopPracz rozwija firma Clovin, która zajmuje się produkcją chemii przemysłowej i gospodarczej. Przede wszystkim są to proszki i płyn do prania wytwarzane dla pralni przemysłowych oraz produkty czyszczące dla myjni samochodowych oraz firm sprzątających. Wytwarzane produkty sprzedawany są również na wagę bądź na litry w sklepach ShopPracz.

- Stwierdziliśmy, że skoro z powodzeniem można sprzedawać kawę i herbatę na kilogramy, to dlaczego miałaby się nie powieść sprzedaż proszku na wagę – mówi Arkadiusz Żanowski, członek zarządu firmy Clovin.

Aby przyłączyć się do sieci ShopPracz, nie trzeba posiadać dużego kapitału – wystarczy 8 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera ani opłaty za przystąpienie do sieci, ani żadnych opłat bieżących – czerpie zyski ze sprzedaży biorcom produktów do sklepów. Dawca licencji nie pobiera również opłat na fundusz marketingowy, co nie oznacza, że ich nie organizuje.
- Jeżeli mamy ponad 10 punktów w jednym regionie to drukujemy ulotki informacyjne. Poza tym firma przeprowadza akcje reklamowe w regionalnym radiu, prasie i telewizji – mówi Arkadiusz Żanowski.

Potencjalny partner sieci musi dysponować lokalem o powierzchni minimum 20 m2. Według przedstawicieli sieci najlepszymi lokalizacjami są punkty w pasażach handlowych i na dużych osiedlach mieszkaniowych. Obecnie sieć ShopPracz liczy ponad 283 sklepów. Trzy to jednostki własne, a pozostałe należą do franczyzobiorców. Według przedstawicieli sieci inwestycja w sklep ShopPracz zwraca się po 3-4 miesiącach. Franczyzobiorcy to potwierdzają.

W 2006 roku firma ShopPracz planuje otwarcie 60 kolejnych sklepów. Lista miejscowości, w których ShopPracz chce otworzyć nowe sklepy znajduje się na stronie www.shoppracz.pl w dziale współpraca.

Info: ShopPracz