ShopPracz w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Środa
04.01.2006
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć sklepów chemicznych ShopPracz.
 

Sieć ShopPracz rozwija firma Clovin, która zajmuje się produkcją chemii przemysłowej i gospodarczej. Przede wszystkim są to proszki i płyn do prania wytwarzane dla pralni przemysłowych oraz produkty czyszczące dla myjni samochodowych oraz firm sprzątających. Wytwarzane produkty sprzedawany są również na wagę bądź na litry w sklepach ShopPracz.

- Stwierdziliśmy, że skoro z powodzeniem można sprzedawać kawę i herbatę na kilogramy, to dlaczego miałaby się nie powieść sprzedaż proszku na wagę – mówi Arkadiusz Żanowski, członek zarządu firmy Clovin.

Albert Pietras, właściciel firmy Edu Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych

Aby przyłączyć się do sieci ShopPracz, nie trzeba posiadać dużego kapitału – wystarczy 8 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera ani opłaty za przystąpienie do sieci, ani żadnych opłat bieżących – czerpie zyski ze sprzedaży biorcom produktów do sklepów. Dawca licencji nie pobiera również opłat na fundusz marketingowy, co nie oznacza, że ich nie organizuje.
- Jeżeli mamy ponad 10 punktów w jednym regionie to drukujemy ulotki informacyjne. Poza tym firma przeprowadza akcje reklamowe w regionalnym radiu, prasie i telewizji – mówi Arkadiusz Żanowski.

Potencjalny partner sieci musi dysponować lokalem o powierzchni minimum 20 m2. Według przedstawicieli sieci najlepszymi lokalizacjami są punkty w pasażach handlowych i na dużych osiedlach mieszkaniowych. Obecnie sieć ShopPracz liczy ponad 283 sklepów. Trzy to jednostki własne, a pozostałe należą do franczyzobiorców. Według przedstawicieli sieci inwestycja w sklep ShopPracz zwraca się po 3-4 miesiącach. Franczyzobiorcy to potwierdzają.

W 2006 roku firma ShopPracz planuje otwarcie 60 kolejnych sklepów. Lista miejscowości, w których ShopPracz chce otworzyć nowe sklepy znajduje się na stronie www.shoppracz.pl w dziale współpraca.

Info: ShopPracz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.