18.01.2006

60 sklepów na koniec 2007 roku

Bartek, producent dziecięcego obuwia z Mińska Mazowieckiego, na koniec przyszłego roku zapowiada zakończenie budowy sieci sklepów franczyzowych.

Obecnie firma ma 32 punkty franczyzowe na terenie całej Polski i jest obecna w blisko 90 multibrandowych punktach. Do końca 2007 r. zamierza wypełnić rynek 60 placówkami na licencji.
Z monobrandowymi, franczyzowymi sklepami chcemy dotrzeć do wszystkich większych miast. 28 punktów, które otworzymy w ciągu dwóch lat, wystarczająco nasyci polski rynek naszym butami — powiedziała gazecie "Puls Biznesu" Katarzyna Nowicka, odpowiedzialna za promocję i eksport w Bartku.

Co dalej? Po spełnieniu się na rodzimym rynku Bartek zamierza intensywniej zająć się sąsiadami. Eksport stanowi obecnie 30 proc. produkcji firmy, jednak celem jest 50 proc. Bartek jest już obecny na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, w Estonii i Rosji, a także, w niewielkim stopniu, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Poza granicami Polski działają także cztery sklepy franczyzowe: w Rosji, na Litwie i dwa na Ukrainie. Na tym rozwój licencyjnych sklepów się nie zakończy.
Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z przedstawicielami z Belgii. Tam jesienią ma powstać nasz pierwszy franczyzowy sklep — twierdzi Katarzyna Nowicka.
Na drugą połowę roku firma zapowiada otwarcie kolejnych licencyjnych placówek na Litwie i Ukrainie.

Więcej: Magdalena Laskowska,"Puls Biznesu" 18 stycznia 2006 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0