20.01.2006

Po franczyzę do Paryża

Przedsiębiorcy, którzy rozważają przyłączenie się do sieci franczyzowej, powinni odwiedzić targi Franchise Expo Paris. Mogą tam kupić licencję franczyzową systemu nie posiadającego jeszcze swoich jednostek w Polsce.

W dniach od 17 do 20 marca 2006 roku w Paryżu po raz 25 odbędą się międzynarodowe targi franczyzowe Franchise Expo Paris. Podobnie jak w zeszłym roku na targach będzie się wystawiało około 400 systemów franczyzowych. Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi ponad 30 tysięcy odwiedzających. Prawdopodobnie 15 proc. będą stanowili obcokrajowcy, pozostałe 85 proc. to Francuzi z czego 30 proc. to Paryżanie.

Nie tylko we Francji

Francuskie sieci franczyzowe rozwijają swoje sieci również w innych krajach. W Polsce działa m.in. firma Yves Rocher, Jacques Dessange, Jean Louis David, Camille Albane, Franck Provost, 5aSec. Z tego względu z roku na rok na targi Franchise Expo przyjeżdża coraz więcej zagranicznych inwestorów (29 proc. w zeszłym roku) zainteresowanych kupnem licencji master.

24 letni franczyzobiorca

We Francji działa około 800 systemów i prawie 40 tysięcy franczyzobiorców. Przeciętny francuski franczyzobiorca jest młody – ma najczęściej 24 lata. 28 proc. nadanych franczyzobiorców działa w ramach jednej sieci około 5 lat, a 25 proc. nawet przez ponad 10 lat. Średni czas współpracy z jedną siecią franczyzową wynosi 6 lat.

Francuzi rozwijają swoje firmy poprzez franczyzę najczęściej po 11 latach od założenia. Trzech na dziesięciu franczyzodawców rozwija więcej niż jedną sieć.

W tym roku Włochy

Na targach Franchise Expo będą się wystawiały również zagraniczne systemy franczyzowe. Ich liczbę szacuje się na około 25 proc. wszystkich wystawców. W tym roku szczególnie dużo uwagi organizatorzy poświęcili Włochom. Na stoisku Franchise Italy wszystkim zainteresowanym zostaną przekazane wymogi, które należy spełnić, aby rozwijać system franczyzowy we Włoszech. Ponadto każdy z odwiedzających otrzyma mapę, która wskaże mu drogę do stoisk włoskich wystawców.

Dla czytelników miesięcznika Własny Biznes Franchising Info mamy bezpłatne bilety na targi Franchise Expo w Paryżu.

Jesteś zainteresowany master franczyzą?

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Franchise Expo Paris, międzynarodowe targi franchisingowe, jako Gościa Biznesowego. Franchise Expo Paris odbędą się w dniach 17 – 20 marca w Paryżu, we Francji.

Można tam spotkać 400 wystawców z całego świata szukających nowych partnerów do współpracy. Począwszy od liderów w branży a skończywszy na zupełnie nowych konceptach.

Kliknij tutaj aby odebrać Business Pass bezpłatnie.

Aby otrzymać listę wystawców, konferencji, wiadomości oraz inne informacje – zapraszamy na stronę: www.franchiseparis.com.