23.01.2006

Pierwszy sklep sportowego giganta

Łódzka Manufaktura to pierwsza lokalizacja salonu marki Intersport. Otwarcie centrum handlowego planowane jest na koniec kwietnia 2006.

Do końca roku sieć specjalistycznych sklepów sportowych Intersport będzie liczyć 15 własnych salonów o łącznej powierzchni sprzedaży 14100 m2. Firma Kontekst zakończyła już projektowanie salonu pilotażowego w największej galerii handlowej w Łodzi i przygotowała projekt kolejnego salonu Intersport w Galerii Krakowskiej, której otwarcie zaplanowano na 5 października 2006.

Sklepy Intersport to lokale o średniej powierzchni 1000 m2 zlokalizowane w prestiżowych Centrach Handlowych gwarantujących szybki zwrot zainwestowanych środków.

Szeroki wybór

Intersport jako wielkopowierzchniowy sklep multibrandowy posiada szeroki wybór marek i różnorodnych produktów zaspokajających potrzeby klientów hołdujących sportowemu trybowi życia.

Fachowa obsługa

Intersport kładzie nacisk na fachową obsługę klienta nie ograniczając się jedynie do sprzedaży. Wyrazem tej filozofii jest nowoczesny serwis techniczny. Pomieszczenie serwisu jest całkowicie przeszklone i dobrze oświetlone. Widoczne działanie zautomatyzowanych linii serwisowych i pracowników serwisu wzbudza u klientów zaufanie do firmy.

Ekspozycja produktów

Artykuły sportowe i odzież grupowane są wg marki, sezonu i przeznaczenia. Powierzchnia sklepu podzielona jest na tematyczne zatoki, które pozwalają klientowi skupić się na wybranej grupie produktów lub marek. Każdy lokal ma wyznaczoną ścieżkę klienta, która prowadzi po całym sklepie nie omijając żadnej z zatok. Ścieżka klienta oprowadzając gości zgodnie z regułą prawej ręki kończy swój bieg przed wyjściem, w strefie kasy, gdzie dokonuje się zakupu. Wzdłuż wyznaczonej trasy zawieszone są plansze informujące klienta o promocjach, akcjach marketingowych i innych działaniach sieci Intersport. Powyżej eksponowanych produktów umieszczone są znaki firmowe i materiały promocyjne w postaci grafik i plakatów.

Zmiana sezonu

Salon sportowy Intersport zmienia się wraz ze zmianą sezonu. Rozszerzają się grupy produktów związane z jednym sezonem kosztem innych grup. Wiodące w danym sezonie produkty umieszczane są w witrynie i w przedniej części lokalu tak by były dobrze widoczne z pasażu i wzbudzały zainteresowanie klienta.

Info: Kontekst