Kolejna młodzieżowa marka

Wtorek
24.01.2006
Czeska marka odzieżowa Exe miała być dostępna u nas wyłącznie w sklepach multibrandowych. Firma zbuduje jednak sporą sieć placówek.
 

Polski oddział czeskiej odzieżowej firmy Exe zamierza w ciągu pięciu lat zbudować sieć 70 sklepów, z czego ponad 40 ma być własnych. Obecnie działa sześć własnych i cztery franczyzowe punkty m.in. w Olsztynie, Nowym Sączu i Częstochowie. Odzież jest też dostępna w kilku punktach multibrandowych.

Pierwotne plany wprowadzenia kolekcji Exe na polski rynek dotyczyły wielomarkowych sklepów. Bardzo konkurencyjny polski rynek szybko zweryfikował nasze plany. Okazało się, że żeby zarobić i utrzymać się w branży, trzeba zbudować własną sieć — powiedział gazecie "Puls Biznesu" Jakub Dębowski, odpowiedzialny za rozwój sieci i za markę Exe w Polsce.

Dotychczas Czesi zainwestowali w rozwój polskiej firmy 0,5 mln zł.

W tym roku optymistycznie planujemy otwarcie 20 sklepów, z czego 15 będzie własnych. Na inwestycje zamierzamy przeznaczyć 1 mln EUR — mówi Jakub Dębowski.

Czy plany są realne?

Kwota wystarczy firmie na budowę planowanej liczby sklepów. Jeśli uda im się rzeczywiście utworzyć sieć, mogą zamieszać na polskim rynku odzieży. Mimo że już dawno nie ma na nim miejsca na nowe marki, ciągle pojawiają się nowe firmy z nowymi produktami, a marki nawzajem się wypierają — mówi Jerzy Garczyński, wiceprezes Polskiej Izby Odzieżowo-Tekstylnej (PIOT).

Exe najgroźniejszych rywali upatruje w takich markach jak: Reporter, Deep czy Cropp.

Sklepy własne, finansowane ze środków firmy, będę powstawać w największych miastach. W tym roku m.in. pojawią się w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Katowicach. Sklepy franczyzowe będą się rozwijać w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Zainteresowani licencją muszą się liczyć z wydatkiem od 70 do 150 tys. zł (w zależności od wielkości lokalu).

Więcej: Magdalena Laskowska, "Puls Biznesu" 24 stycznia 2006 r.


Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

17 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that...

9 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
wiosenne kurtki damskie

Cześć, właśnie chcę sobie kupić jakąś wiosenną kurtkę, jakie kroje są teraz modne ? co nosicie jeśli chodzi o wiosenne kurtki damskie to co możecie mi polecić ?...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018