Skąd ten Reporter? Z naszego Chorzowa

Czwartek
26.01.2006
Mariusz Klimek zaczął od drobnego handlu, dziś ma sporą firmę. Przypadek? Szczęście? Raczej konsekwentna koncepcja sprzedaży, ekspozycji i budowy marki.
 
Znacząca data to rok 1997 — stworzenie marki Reporter. Dwa lata później firma otworzyła swój pierwszy sklep w Chorzowie, na głównym deptaku miasta przy ulicy Wolności.
Wzbudził wielkie zainteresowanie. Wiedziałem, że warto budować własną jednomarkową sieć — powiedział gazecie "Puls Biznesu" Mariusz Klimek, twórca firmy.

W 2000 r. firma zmieniła formę prawną. Mariusz Klimek zarejestrował spółkę z o.o. Następne lata poświęcił tworzeniu marki, uruchamianiu kolejnych sklepów i stoisk firmowych. W tym samym roku rozpoczął współpracę z fabrykami w Turcji. Trzy lata później firma ze względu na koszty przeniosła produkcję z Polski i częściowo z Turcji do krajów Dalekiego Wschodu oraz Europy Południowo-Wschodniej. Obecnie dla Reportera pracują 34 fabryki.

Sportowo-weekendowe ubrania Reportera zna wiele polskich nastolatków. Można je kupić w ponad 200 salonach firmowych w kraju, co gwarantuje mocną pozycję marki na rynku.
To jednak dopiero początek rynkowej ekspansji. Do końca 2007 r. firma zamierza otworzyć kolejne własne salony, a także rozwijać sprzedaż w Czechach, na Słowacji, Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Estonii i na Bałkanach.

Nowe kolekcje firmy mają uwzględniać nie tylko, tak jak dotychczas, gusty nastolatków, ale również potrzeby aktywnych dorosłych. Wprowadzenie na rynek wiosennych kolekcji zbiegnie się z zakończeniem prac nad nową aranżacją sklepów. W planach są nowe programy lojalnościowe i przeniesienie centrali spółki do nowej siedziby.

Więcej: Barbara Warpechowska, "Puls Biznesu" 26 stycznia 2006 r.
Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018