29.01.2006

Partner na cały tydzień

Od stycznia placówki partnerskie BPH mają możliwość pracy w soboty, niedziele oraz dni świąteczne. W ostatni weekend wyzwanie podjęło 130 partnerów. Przystąpienie do dobrowolnego programu obsługi weekendowej zadeklarowali już kolejni partnerzy, którzy prowadzą placówki bankowe na licencji BPH.

BPH jest pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwia klientom realizację wpłat, wypłat, przelewów etc. w dni wolne od pracy. Klient placówek partnerskich może też złożyć wniosek np. o Pożyczkę od Ręki lub inny produkt kredytowy. Od lutego w soboty i niedziele będą też wydawane wstępne decyzje kredytowe i podpisywane umowy kredytowe. Bardzo wielu naszych klientów nie ma czasu na załatwienie spraw bankowych w tygodniu, a w soboty i niedziele banki są przeważnie nieczynne – wyjaśnia Ryszard Kiewrel dyrektor ds. placówek partnerskich – Przez cały tydzień dajemy klientom naszych placówek partnerskich nie tylko dostęp do ich pieniędzy, ale też możliwość skorzystania z całej palety produktowej Banku BPH.

Od października 2005 roku placówki partnerskie BPH oferują wszystkie produkty Banku BPH dla małych i średnich firm. Klienci znajdą tu wszystkie rodzaje pakietów Harmonium oraz kredyty i depozyty dla sektora MSP. Placówki partnerskie obsługują też przedsiębiorstwa, w których decyzje o dysponowaniu środkami finansowymi podejmowane są jednoosobowo.

Obsługę klientów placówek partnerskich usprawnił wdrożony w październiku 2005 system obsługi pośredników i agentów. Narzędzie to znacznie przyspiesza proces przesyłania wniosków pomiędzy placówkami a bankiem - system zamienił bowiem papierową formę obiegu dokumentów, na elektroniczną. Dzięki temu czas oczekiwania na decyzję banku o udzieleniu kredytu jest znacznie krótszy. Teraz w placówkach partnerskich BPH wniosek kredytowy wypełniany jest przez agenta bezpośrednio w systemie. Elektroniczny dokument przesyłany jest do oddziału banku lub Centrum Analiz Kredytowych, a wstępna decyzja kredytowa może zostać wydana nawet po piętnastu minutach.

System obsługi pośredników pełni też funkcję narzędzia raportowego. Dzięki niemu partner ma dostęp do bieżącej informacji o statusie wniosków, wielkości sprzedaży, a od początku 2006 roku otrzymuje też informację na temat bieżącego wynagrodzenia.

Bank BPH posiada obecnie 395 placówek partnerskich. Zgodnie z planem do końca 2006 roku ma być ich 600.

Info: BPH

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora