07.02.2006

Wólczanka zwiększyła zysk

Znaczną poprawę zysku w 2005 r. odnotowała Wólczanka. Jeden z największych w Polsce producentów koszul rozwija sieć salonów firmowych i chce w tym roku sprzedać dwa zakłady produkcyjne.

Według szacunków zarządu, Wólczanka w 2005 r. znacząco poprawiła wyniki, w porównaniu z 2004 r. (2,1 mln zł zysku). Po trzech kwartałach ubiegłego roku firma wypracowała już ponad 3 mln zł netto.

Wólczanka chce inwestować w rozwój sieci sprzedaży i nie wypłaci dywidendy. W tym roku sieć powiększy się o co najmniej 28 nowych sklepów firmowych. Po raz pierwszy łódzka firma otworzy trzy duże sklepy o powierzchni ponad 500 m2 (do tej pory obiekty miały ok. 40 m2).
- Pierwszy z nich zacznie działać na początku kwietnia w warszawskiej Arkadii. Lokalizacji pozostałych na razie nie podam - powiedział "Parkietowi" Rafał Bauer, prezes Wólczanki.

W dużych sklepach firma będzie oferować cały swój asortyment. Firma będzie też rozbudowywać sieć Andre Renard z bluzkami damskimi. Powstaną także nowe sklepy z wyrobami dżinsowymi Replay Jeans.

Więcej: "Parkiet", 7 lutego 2006 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0