15.02.2006

W październiku zniknie Esso

Do końca października zakończy się trwający proces integracji z siecią Lotos stacji Esso, które gdańska firma kupiła od amerykańskiego koncernu jesienią ubiegłego roku. Od momentu zakupu stacje Esso funkcjonują w sieci sprzedając paliwo z Lotosu.

39 stacji, przejętych od Esso, zmieni wizualizację zgodnie ze standardami Grupy Lotos. Część przejętych stacji zostanie zmodernizowana pod kątem nowych wymagań ekologicznych, wymienione zostaną dystrybutory, myjnie, systemy komputerowe.
- Przejęcie stacji Esso stanowi jeden z kluczowych elementów programu rozwoju ogólnopolskiej sieci stacji LOTOS - podkreśla Adam Loewe, prezes Zarządu Lotos Paliwa.

Proces zmiany barw stacji i dostosowywania ich do standardów naszej firmy to naturalna konsekwencja włączania tych stacji do sieci Lotos.

Kupione przez Lotos stacje zlokalizowane są w najbardziej strategicznych obszarach Polski takich jak Wielkopolska, Mazowsze czy obszar Polski południowej.

Podpisana umowa z Esso wniesie wartość dodaną dla Grupy Lotos w postaci obsługi klientów krajowych i międzynarodowych tankujących z użyciem kart flotowych.

Info: Lotos Paliwa