16.02.2006

Korzystaj z usług, ale nie przychodź

W Krakowie zaczął działać pierwszy w tym mieście punkt Mail Boxes Etc. Miesiąc wystarczył, aby przekonać się, jakim zainteresowaniem cieszą się usługi realizowane na odległość. Narzędziem komunikacji jest telefon, internet, a niedługo – samochód dostawczy z logo MBE.

W czwartek 23 lutego zostanie oficjalnie otwarty pierwszy punkt Mail Boxes Etc. w Krakowie. Robocze otwarcie ma już za sobą. Przygotowania do uruchomienia punktu trwały miesiąc. Punkt zlokalizowany jest na ul. Karmelickiej, w ścisłym centrum Krakowa. Największą popularnością cieszą się na razie usługi poligraficzne, wyrabianie pieczątek oraz przesyłki kurierskie, ale Mariusz Loszek, kierownik sklepu, chce położyć nacisk na wynajem skrytek adresowych właścicielom małych i średnich firm oraz osobom prywatnym.

Usługi biurowe na telefon

Punkt skoncentruje się także na realizacji usług dla klientów, którzy nie mogą przyjść do punktu a zadania zlecają przez telefon lub internet. Efekt pracy punktu – odebrane przesyłki kurierskie, wydrukowane foldery, wizytówki, oprawione dokumenty, listy ze skrytki adresowej – będą dostarczane specjalnym samochodem z logo MBE. Kierowca odbierze także przesyłkę od klienta, która zostanie od razu profesjonalnie zapakowana i wysłana pocztą kurierską. Dzięki temu rozszerzy się obszar działania punktu. Pracownicy będą mogli obsługiwać także firmy zlokalizowane poza centrum miasta. Ponieważ jest to jedyny tego typu punkt w Krakowie, Mariusz Loszek przewiduje, że popyt na tak świadczone usługi będzie duży. Potwierdza to doświadczenie działających już punktów MBE – w Warszawie na Ursynowie i w Centrum oraz w Katowicach, gdzie wiele usług także świadczonych jest na odległość. Nie jeżdżą tam jeszcze samochody z logo MBE, ale jeśli pomysł się sprawdzi, niewykluczone, że skorzystają z niego franczyzobiorcy pozostałych punktów.

Tuzin punktów MBE w tym roku

Z doświadczeń krakowskich korzystać będą także nowe punkty MBE. W lutym ruszyły punkty w Warszawie na Al. Solidarności i ul. Puławskiej. W chwili obecnej sieć tworzy sześć punktów. Według Pawła Klimka, dyr. ds. sprzedaży licencji, plany na ten rok obejmują przynajmniej podwojenie tej liczby.

Info: Mail Boxes Etc.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Kinga Wojciechowska

doradca we franczyzie
Napisz do autora