23.02.2006

Green Way startuje z Centrum Zdrowych Stylów Życia

Pod koniec lutego Green Way uruchomi pierwsze w Polsce Centrum Zdrowych Stylów Życia. Będzie zlokalizowane w Gdańsku-Wrzeszczu przy ulicy Dmowskiego 11. Pod jednym dachem będzie znajdować się Bio-piekarnia, Bar Przystanek Zdrowia Green Way oraz sklep Green Way Market.

- Nowo otwierane Centrum Zdrowego Stylu Życia jest aktualnie jednym z największych przedsięwzięć naszej sieci na terenie Trójmiasta. W ramach ośrodka, w którym będziemy promować zdrowe style życie, klienci znajdą m.in. bio-piekarnię, bar wegetariański oraz sklep z produktami dla wegetarianów – mówi Rafał Mitkowski, dyrektor działu promocji Green Way.


Bio-piekarnia Green Way

Wybór Trójmiasta na pierwsze miejsce, w którym powstało Centrum Zdrowych Stylów Życia Green Way nie jest przypadkowy. Pierwszy bar wegetariański, dziś już międzynarodowej sieci Green Way, powstał w 1997 roku w Sopocie.

W Bio-Piekarni będą dostępne wyroby piekarnicze wyłącznie z certyfikatami ekologicznymi. Produkty są uzyskiwane przy pomocy tradycyjnych metod z epok przedprzemysłowych. Pieczywo powstaje z mąki z pełnego przemiału ziarna, nie zawiera konserwantów, polepszaczy ani żadnych barwników czy sztucznych dodatków. Jak twierdzą przedstawiciele sieci, jest to pierwsza taka piekarnia w Polsce.

Nowo otwarty Przystanek Zdrowia będzie piątym barem wegetariańskim Green Way w Trójmieście. W menu klienci znajdą prozdrowotne potrawy oparte na warzywach i owocach, wytwarzane przy użyciu nierafinowanych produktów.

Natomiast Green Way Market to drugi w Trójmieście sklep ze zdrową żywnością. Pierwszy znajduje się w Gdyni przy ulicy Staromiejskiej 16.

W ofercie sklepu znajdują się produkty zarówno polskich jak i zagranicznych producentów żywności ekologicznej, wytwarzane bez użycia sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony roślin. W sprzedaży dostępne są również kosmetyki nie testowane na zwierzętach.

Info: Green Way