Czy jest miejsce dla kolejnej sieci supermarketów?

Poniedziałek
27.02.2006
- rozmowa ze Zdzisławem Potempą, dyrektorem ds. franczyzy firmy Ahold.
 

Niemiecka sieć supermarketów Aldi planuje wejście do Polski. Aldi sprzedawać będzie towary głównie pod własną marką. Czy w naszym kraju jest miejsce dla kolejnej sieci supermarketów?
Chociaż w Polsce konkurencja jest faktycznie duża, myślę, że miejsce na kolejnego operatora jest, gdyż ciągle nasycenie rynku zorganizowanymi sieciami handlowymi kształtuje się na poziomie poniżej 50 procent. Zresztą niemiecka sieć nie wchodziłaby na nasz rynek bez wcześniejszych dokładnych badań jej możliwości. Poza tym trzeba pamiętać, że Aldi to sieć dyskontowa - jej oferta jest skierowana do nieco innej grupy docelowej niż np. oferta supermarketów Albert. A wybór zawsze należy do klienta.

Panuje przekonanie, że wyroby pod marką sieciową nie cieszą się w Polsce dużym uznaniem konsumentów. Czy potwierdza Pan tę opinię?
Ani badania przeprowadzane przez pisma branżowe, ani nasze obserwacje nie potwierdzają takiej opinii. Marki własne zyskują na popularności wśród klientów i cieszą się coraz większym uznaniem. Przewidujemy, że udział produktów marek własnych w ogólnej sprzedaży w poszczególnych kategoriach asortymentowych będzie się zwiększał. Dlaczego? Poprzez marki własne możemy trafiać w potrzeby różnych klientów. W supermarketach Albert oferujemy klientom dwie marki własne. Euro Shopper to propozycja dla tych kupujących, którzy szukają towarów w najniższej cenie. Natomiast produkty marki Albert to na pierwszym miejscu wysoka jakość - ale za rzetelną, rozsądną cenę.


Zobacz również:
Ruszyła rekrutacja polskich kadr

POPULARNE NA FORUM

Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018
Twarda woda

Czy są jakieś przyrządy do zbadania twardości wody? Chciałbym wiedzieć jaką wodę mam u siebie w kranie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

The agency markets its products to traditional retail shops, consisting of small supermarkets and grocery shops; and kiosks and convenience stores at petrol stations,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018