27.02.2006

Artman inwestuje w sieć

Firma Artman podsumowała wyniki finansowe. I ma ambitne plany. Chce w 2006 r. otworzyć 34 nowe sklepy marki House.

Plany Artmana na 2006 rok przewidują dalszy dynamiczny rozwój sieci sprzedaży. Firma przeznaczy 12 mln zł na rozbudowę sieci dystrybucji. Zgodnie z zapowiedziami powstanie ok. 34 nowych sklepów House, w tym 17 za granicą. - Dla spółki takiej jak Artman, będącej jeszcze wciąż w fazie intensywnego wzrostu, kluczowym czynnikiem rozwoju na tym etapie jest zwiększanie sprzedaży i budowa marki poprzez rozbudowę sieci salonów firmowych – podkreśla Grzegorz Koterwa, członek zarządu firmy Artman, do której należy marka House.

Nowe salony firmowe powstaną m.in. w Centrum Handlowym „Zakopianka” w Krakowie oraz Centrum Handlowym w Gliwicach. Firma podpisała także umowę na wynajęcie lokalu w otwieranym na wiosnę 2006 r. Centrum Handlowym „Galeria Krakowska”. Zagraniczne sklepy franczyzowe powstaną głównie w Rosji, Czechach, Słowacji i krajach nadbałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia). Salony z odzieżą House funkcjonują także w Niemczech i we Włoszech. Obecnie sieć dystrybucji Artmana, obejmuje obecnie 102 salony firmowe House, w tym 37 salonów własnych i 47 sklepów franchisingowych w kraju oraz 18 sklepów franchisingowych za granicą. Tylko w czwartym kwartale 2005 r. Artman otworzył 10 salonów w Polsce i 9 poza granicami kraju.

Rosnąca w szybkim tempie sieć dystrybucji oraz przychody ze sprzedaży tegorocznych kolekcji spółki miały istotny wpływ na wyniki finansowe spółki. W 2005 roku przychody ze sprzedaży Artmana sięgnęły 142 mln zł, rosnąc o 38% w porównaniu do roku 2004. Zysk netto za cały rok wyniósł 3,2 mln zł. Spółka będzie się dynamicznie rozwijać także w obecnym roku – wg prognoz zysk netto Artmana wzrośnie na koniec roku do 6 mln zł, zwiększając się o 89% w stosunku do wyników za rok 2005. Przychody ze sprzedaży sięgną 200 mln zł.