Artman inwestuje w sieć

Poniedziałek
27.02.2006
Firma Artman podsumowała wyniki finansowe. I ma ambitne plany. Chce w 2006 r. otworzyć 34 nowe sklepy marki House.
 

Plany Artmana na 2006 rok przewidują dalszy dynamiczny rozwój sieci sprzedaży. Firma przeznaczy 12 mln zł na rozbudowę sieci dystrybucji. Zgodnie z zapowiedziami powstanie ok. 34 nowych sklepów House, w tym 17 za granicą. - Dla spółki takiej jak Artman, będącej jeszcze wciąż w fazie intensywnego wzrostu, kluczowym czynnikiem rozwoju na tym etapie jest zwiększanie sprzedaży i budowa marki poprzez rozbudowę sieci salonów firmowych – podkreśla Grzegorz Koterwa, członek zarządu firmy Artman, do której należy marka House.

Nowe salony firmowe powstaną m.in. w Centrum Handlowym „Zakopianka” w Krakowie oraz Centrum Handlowym w Gliwicach. Firma podpisała także umowę na wynajęcie lokalu w otwieranym na wiosnę 2006 r. Centrum Handlowym „Galeria Krakowska”. Zagraniczne sklepy franczyzowe powstaną głównie w Rosji, Czechach, Słowacji i krajach nadbałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia). Salony z odzieżą House funkcjonują także w Niemczech i we Włoszech. Obecnie sieć dystrybucji Artmana, obejmuje obecnie 102 salony firmowe House, w tym 37 salonów własnych i 47 sklepów franchisingowych w kraju oraz 18 sklepów franchisingowych za granicą. Tylko w czwartym kwartale 2005 r. Artman otworzył 10 salonów w Polsce i 9 poza granicami kraju.

Rosnąca w szybkim tempie sieć dystrybucji oraz przychody ze sprzedaży tegorocznych kolekcji spółki miały istotny wpływ na wyniki finansowe spółki. W 2005 roku przychody ze sprzedaży Artmana sięgnęły 142 mln zł, rosnąc o 38% w porównaniu do roku 2004. Zysk netto za cały rok wyniósł 3,2 mln zł. Spółka będzie się dynamicznie rozwijać także w obecnym roku – wg prognoz zysk netto Artmana wzrośnie na koniec roku do 6 mln zł, zwiększając się o 89% w stosunku do wyników za rok 2005. Przychody ze sprzedaży sięgną 200 mln zł.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.