Mobilex w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Wtorek
07.03.2006
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy firmę Mobilex, która rozwija sieć sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym.
 
Sieci franczyzowe są w stanie zaspokoić prawie wszystkie nasze potrzeby. W punktach należących do franczyzobiorców możemy zjeść obiad, kupić ubrania, obciąć włosy, uprać brudne rzeczy, a nawet wyczyścić buty. Wkrótce będzie można również kupić sprzęt rehabilitacyjny, gdyż spółka Mobilex postanowiła rozwijać sieć sklepów franczyzowych ze sprzętem rehabilitacyjnym.

Od kilku lat Mobilex prowadzi pięć własnych sklepów w Warszawie, Krakowie, Łodzi i dwa w Katowicach. Można w nich kupić m.in. wózki inwalidzkie, parapodia (przyrządy do nauki utrzymywania prawidłowej pozycji stojącej), urządzenia do likwidacji barier architektonicznych, obuwie ortopedyczne, wyroby wspomagające leczenie bólów kręgosłupa, zabawki edukacyjne, wyroby dla sportowców.

Od wrześnie 2005 roku firma wdraża program rozwoju sieci oparty na zasadach franchisingu. Franczyzobiorcą sieci może zostać każdy przedsiębiorca, który posiada odpowiednie środki finansowe. Potrzebna kwota to około 115 tys. zł. Opłata franczyzowa wynosi 15 tys. zł, a kwota inwestycji w remont lokalu i zakup mebli powinna się zamknąć w kwocie 100 tys. zł. Franczyzobiorca powinien również dysponować lokalem o powierzchni minimum 50 m2. Najlepiej, aby lokal mieścił się w pobliżu szpitala, bądź w galerii handlowej.

Przedstawiciele firmy Mobilex szacują, że po pierwszym roku prowadzenia sklepu franczyzobiorca powinien osiągnąć zysk netto na poziomie około 60 tys. zł – to wariant średni. W wariancie optymistycznym zysk kształtuje się na poziomie 130 tys. zł, a w pesymistycznym 30 tys. zł. Średnia marża na sprzedaży produktów Mobilex wynosi ok. 33 proc.