07.03.2006

Franczyzowy Albert w Rybarzowicach

8 marca w Rybarzowicach rozpocznie działalność szósty w Polsce franczyzowy supermarket Albert. Ponieważ otwarcie przypada na Dzień Kobiet, Albert przygotował dla klientek szereg atrakcji.

Nowy sklep mieści się przy ul. Żywieckiej 912. Na powierzchni 470 m2 supermarket Albert oferuje artykuły spożywcze: świeże owoce, warzywa, mięso, wędliny, nabiał oraz podstawowe artykuły przemysłowe. Na stoisku piekarniczym dostępne będzie pieczywo z własnej piekarni Alberta. W sklepie dostępne będą również artykuły marek własnych Alberta (130 artykułów) i Euro Shoppera (ponad 180 artykułów). Kupując je, klienci mogą zaoszczędzić do 15 proc. w porównaniu do zakupów markowych produktów. Większość produktów supermarketu Albert dostępna jest na stoiskach samoobsługowych.

Zabawa na otwarcie

W dniu otwarcia Albert przewiduje dla klientów szereg atrakcji. Podczas festynu, który rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 15:00, odbędą się pokazy taneczne, gry i zabawy, a także konkursy z nagrodami oraz degustacja ciast. Z okazji Dnia Kobiet wszystkie klientki zostaną obdarowane kwiatami oraz poczęstowane kawą.

Wygodne zakupy

W nowym Albercie działają 4 kasy, w których można płacić kartami płatniczymi. Oprócz tego, w specjalnie oznaczonych kasach można opłacić domowe rachunki oraz doładować konta telefonów komórkowych. Sklep w Rybarzowicach będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:30 do 21:30, a w niedziele od 8:00 do 20:00. Parking przed supermarketem może pomieścić ponad 40 samochodów. Supermarket Albert będzie zatrudniał 35 osób z Rybarzowic i okolic.
Właścicielem szóstego franczyzowego Alberta jest Ewa Rzeszótko, która dotychczas prowadziła swój supermarket w ramach franczyzowej sieci sklepów spożywczych Eurosklep – mówi Zdzisław Potempa, dyrektor ds. franczyzy Ahold Central Europe.
Nasza oferta okazała się korzystniejsza, dlatego propozycja franczyzy z Albertem wygrała.
Ewa Rzeszótko jest również właścicielem franczyzowego supermarketu Albert w Pawłowicach. Jego otwarcie odbyło się 1 marca 2006 roku.

Albert w Polsce i na świecie

Sieć supermarketów Albert rozwija się w Polsce od 1995 r. Aktualnie w naszym kraju są 175 Albertów, w tym 6 działających na zasadzie franczyzy. Do końca roku Ahold planuje otworzyć w Polsce 10 franczyzowych supermarketów Albert.

Siecią supermarketów Albert w Polsce zarządza Ahold Polska, do którego należą również hipermarkety Hypernova. Od 1 stycznia 2003 roku Ahold Polska wraz z spółkami Aholda z Czech i Słowacji utworzyły Ahold Central Europe. Zadaniem ACE jest umocnienie Aholda na rynkach lokalnych we wszystkich trzech krajach oraz rozwój supermarketów Albert oraz hipermarketów Hypernova. Obecnie ACE zarządza ponad 520 sklepami w Europie Środkowej.