Środa
15.03.2006
W sieci supermarketów spożywczych Intermarche przybywają nowe placówki handlowe. 9 marca Muszkieterowie otworzyli sklep pod tym szyldem w Gdańsku, a 30 marca swoje podwoje otworzy supermarket w Skwierzynie w woj. lubuskim.
 
Intermache w Gdańsku liczy 1 124 m2 powierzchni sprzedaży, na której znajduje się około 13 tys. artykułów spożywczych i przemysłowych. Sklep ten jest położony przy Alei Grunwaldzkiej, u zbiegu Oliwy, Żabianki i Sopotu. Przy obiekcie znajduje się parking dla 65 zmotoryzowanych klientów. Nowy supermarket jest drugim sklepem pod tym szyldem w Gdańsku. Obydwa obiekty należą do jednego właściciela.

Intermarche w jedenastotysięcznej Skwierzynie jest także otwierany przez doświadczonego Muszkietera, który kieruje supermarketem pod tym szyldem w sąsiednim Międzyrzeczu. Ta placówka ma 600 m2 powierzchni sprzedaży, a oferta supermarketu jest uzupełniona 200. metrową galerią, w której znajdują się 4 butiki i apteka. To niewielkie centrum handlowe jest usytuowane przy osiedlu mieszkalnym, a jednocześnie przy głównej trasie prowadzącej z Poznania do Gorzowa Wlkp. Przy sklepie znajduje się parking dla 40 samochodów.

Po uruchomieniu supermarketu w Skwierzynie sieć Intermarche będzie liczyć 112 sklepów, a łącznie z 37 sklepami Bricomarche Grupa skupia 149 placówek handlowych.