Franczyza – pomysł na szybki rozwój firmy

Piątek
24.03.2006
Z myślą o firmach, które planują rozwój we franczyzie Agencja Rozwoju Franczyzy przygotowała program szkoleniowy „FRANCZYZA – POMYSŁ NA SZYBKI ROZWÓJ FIRMY”.
 

Szkolenie Franczyza – pomysł na szybki rozwój firmy skierowane jest do wszystkich firm, które zamierzają działać jako sieci franczyzowe i przygotowują się do opracowania własnego systemu. Podczas zajęć kandydaci na franczyzobiorców poznają specyfikę zarządzania siecią franczyzową. Prześledzą również krok po kroku etapy tworzenia systemu franczyzowego i zapoznają się z problemami, jakie najczęściej występują we współpracy między franczyzodawcą i franczyzobiorcami.

Forma szkolenia:

Pakiet szkoleniowy ARF uwzględnia różne formy kształcenia dostosowane do potrzeb i oczekiwań potencjalnych słuchaczy. Uczestnikami zajęć mogą być wszyscy zainteresowani rozwojem firmy we franczyzie, którzy zgłoszą się do ARF. Agencja realizuje również szkolenia zamknięte, organizowane na zamówienie firmy planującej budowę systemu franczyzowego. Bez względu na przyjętą formułę, szkolenia odbywają się w małych grupach, liczących od 4 do 6 osób.

Koordynatorem i głównym prowadzącym zajęcia jest prezes zarządu Agencji Rozwoju Franczyzy - praktyk gospodarczy z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim w stosowaniu franczyzy na rynku polskim. Kadrę szkoleniową tworzą eksperci PROFIT system Sp. z o. o. – pierwszej polskiej profesjonalnej firmy konsultingowej w zakresie franczyzy, licencjonowanej przez międzynarodową sieć doradców franczyzowych Horwath Franchise Services z siedzibą w Londynie.

W programie 8-godzinnego bloku zajęć przewidzano:

 • wykład przedstawiający warunki i zasady współpracy we franczyzie uzupełniony o praktyczne przykłady z sieci działających na rynku polskim,
 • szczegółową informację o warunkach, jakie musi spełniać dokumentacja do systemu franczyzowego,
 • omówienie wzoru modelu biznesowego systemu franczyzowego,
 • informacje o możliwościach uzyskania środków na finansowanie usług doradczych i rozwoju sieci.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają wydrukowane materiały szkoleniowe, wzór umowy franczyzowej oraz książkę Martina Mendelsohna pod tytułem „Jak wybrać biznes dla siebie”, uważaną za światowy bestseller o franchisingu.

Szczegółowa tematyka szkolenia, w podziale na etapy tematyczne i czasowe:

Etap I – godz. 9.00-9.45: Prezentacja uczestników i programu szkolenia oraz prowadzących

Etap II – godz. 9.45 – 16.45:

 • Co to jest franczyza i czym się różni od innych form prowadzenia biznesu.
 • Jakie warunki musi spełniać firma, decydująca się na tworzenie systemu franczyzowego.
 • Szanse i zagrożenia dla firmy, decydującej się na rozwój systemu franczyzowego.
Przerwa na kawę: 11.00-11.15
 • Opracowanie koncepcji biznesowej systemu franczyzowego.
 • Placówki pilotażowe.
 • Zawartość pakietu franczyzowego.
 • Prawa i obowiązki stron umowy franczyzowej - praktyczne aspekty współpracy w ramach umów franczyzowych.
 • Zawartość podręcznika operacyjnego.
Przerwa na lunch: 13.15 -13.45
 • Marketing systemu franczyzowego (metody sprzedaży licencji).
 • Jakie warunki musi spełniać kandydat na franczyzobiorcę i metody rekrutacji.
Przerwa na kawę: 15.15 – 16.45
 • Najczęstsze przypadki nieporozumień we współpracy we franczyzie i ich przyczyny.
 • Skąd wziąć pieniądze na doradztwo przy tworzeniu systemu i na finansowanie jego rozwoju.
Etap III: 16.45 – 17.00 Podsumowanie i zakończenie szkolenia.

Odpłatność za szkolenie:

500 zł netto (610 zł z VAT) za 1 osobę, płatne:

 1. 50 proc. przed rozpoczęciem szkolenia – w ciągu 3 dni roboczych od daty potwierdzenia przez ARF wpisu na listę uczestników szkolenia.
 2. 50 proc. na 3 dni robocze przed terminem szkolenia (dowód wpłaty do okazania przed rozpoczęciem zajęć).

Warunki lokalowe i wyżywienie uczestników szkolenia:

Szkolenie prowadzone jest w biurze ARF przy ul. Korfantego 58 w Warszawie (Bemowo przy lotnisku). Uczestnicy szkolenia otrzymują nieodpłatnie:

 1. napoje gorące, wodę mineralną i ciastka w dwóch przerwach na kawę
 2. gorące danie + napoje w czasie lunchu

Osobom zamiejscowym ARF zapewnia pomoc w rezerwacji hotelu i dojeździe do siedziby ARF. W przypadku wyjazdowych szkoleń zamkniętych koszty lokalu, wyżywienia, noclegów i przejazdów pokrywa zamawiający.

Najbliższe terminy szkolenia przewidziano w dniach: 19 kwietnia 2006 r., 19 maja 2006r., 20 czerwca 2006 r. Potwierdzenie zainteresowania szkoleniem należy przesłać na adres e-mailowy: biuroarf@franczyza.com.pl.


Wszelkich informacji o szkoleniu udziela:
Kazimiera Krawczyk
Tel: + 48 601 200 548
e-mail: kkrawczyk@franczyza.com.pl


Zobacz także:
Pieniądze na własny biznes

Kurs na biznes


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018