04.04.2006

Direct English wchodzi do Polski

Jedna z największych na świecie sieci szkół języka angielskiego zamierza rozwijać działalność w Polsce. Firma szuka już masterfranczyzobiorcy w Polsce.

Właścicielem marki Direct English jest Grupa Linguaphone, światowy potentat w dziedzinie nauczania języków obcych, który rozwija na świecie sieć szkół języka angielskiego (90 placówek w 18 krajach) oraz sprzedaje system nauczania języków na odległość (15 języków i 7 milionów klientów na świecie).

W ostatnim czasie korporacja rozwija szczególnie intensywnie tę pierwszą formułę – Direct English. Nowoczesne szkoły działające na zasadach franczyzy powstaną niebawem w Czechach, Rosji, na Ukrainie i Węgrzech, ale też w Kazachstanie, Chile, Argentynie Turcji oraz na Tajwanie. Wśród rynków, którymi interesuje się Grupa Linguaphone znalazła się także Polska.

Angielski na miarę

Jednym z autorów koncepcji nauczania Direct English jest Louis Alexander, autor podręczników, na których wychowało się kilka pokoleń na całym świecie. Firma mówi o swoim programie „tailored” - “uszyty na miarę”, ponieważ – jak twierdzi - w maksymalny sposób dostosowany jest do percepcyjnych i czasowych możliwości słuchacza. W Direct English nie ma bowiem wyznaczonych godzin zajęć i ścisłego planu - słuchacze mają możliwość dowolnego kompilowania samodzielnej nauki z zajęciami pod okiem lektora i grupowymi konwersacjami. Elastyczność Direct English pozwala na przerwanie kursu w każdej chwili i powrocie na ten sam poziom w wybranym przez siebie czasie.

Dwie licencje w jednej

Chociaż głównym konceptem rozwijanym w Polsce będzie sieć szkół Direct English, przyszły masterfranczyzobiorca otrzyma również prawo do marki i konceptu Linguaphone – systemu nauczania na odległość. Przyszłego partnera w Polsce Grupa szuka zarówno wśród firm szkoleniowych posiadających sieć jednostek lokalnych, jak i wśród indywidualnych przedsiębiorców. Poza znaną, globalną marką i kompletnym programem kształcenia, przyszłemu masterfranczyzobiorcy Grupa Linguaphone zapewnia wstępne i dodatkowe szkolenia w Wielkiej Brytanii oraz bieżącą pomoc na każdym etapie działalności.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora