03.04.2006

“Konkurencja tuż-tuż”

– rozmowa z Rafałem Mitkowskim, przedstawicielem firmy Green Way.

Właściciele barów wegetariańskich Vega opracowują ofertę franczyzową. Twierdzą, że prowadzą już rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami m.in. zainteresowanymi otwarciem restauracji w Warszawie. Czy na krajowym rynku jest miejsce dla dwóch sieci z jedzeniem wegetariańskim?
O tym, czy w Polsce jest miejsce na dwie sieci barów wegetariańskich, będzie można mówić dopiero wtedy, gdy powstanie druga tak duża sieć jak nasza. Green Way na dzień dzisiejszy ma 31 barów, a do końca roku planujemy otwarcie kolejnych 5-6 barów. Stale analizujemy rynek i jego rozwój. Dziś potrzeby klienta zainteresowanego zdrowym stylem życia znacznie wykraczają poza obiad w barze wegetariańskim. Dlatego sieć budowana przez Green Way'a to oprócz barów, również sklepy ze zdrową żywnością Green Way Market i Bio-piekarnie Green Way. Planujemy także otwarcie sieci salonów rewitalizacji Green Way i małych „zielonych hoteli”.

Kim jest Polak-wegetarianin?
Według mnie Polak-wegetarianin to człowiek inteligentny, dbający o prawa zwierząt, środowisko. Z naszych obserwacji wynika, że wegetarianie są w każdej grupie wiekowej. Są nimi licealiści, studenci, ale także w średnim wieku prawnicy, politycy, biznesmeni czy artyści. W Polsce żyje prawdopodobnie przynajmniej 3,5 miliona wegetarian. Niestety są to tylko przypuszczenia, gdyż brak dokładnych badań na temat tej grupy.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0