Jest jeszcze miejsce na rynku

Poniedziałek
10.04.2006
– rozmowa z Jackiem Czarnowskim, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w firmie Semax, która jest właścicielem m.in. marki Deep, Hot-Oil i Vabbi.
 

Z najnowszych badań firmy Cushman & Wakefield wynika, że w Polsce przyrost liczby centrów handlowych będzie jednym z najwyższych w Europie (6. pozycja - po Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i Francji). Co to oznacza dla polskich sieci?
To oznacza, że jest jeszcze miejsce na rynku dla handlowców, czyli dla naszych partnerów i w efekcie dla nas. Centra handlowe są obecnie jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków w kraju. Przeżywają dokładnie taki boom, jak rynek FMCG na początku lat 90. Po naszym wejściu do UE wydawało się, że zaleją nas towary z zachodu. Rzeczywistość rynkowa była jednak łaskawa dla polskich producentów. Okazało się, że na rynku wciąż jest bardzo duży popyt. Polskie marki od dłuższego czasu stają się coraz silniejsze.

A to oznacza walkę o rynek. Nie obawiacie się Państwo konkurencji na polskim rynku odzieżowym?
Każdy racjonalny producent i handlowiec liczy się z konkurencją. Zdajemy sobie sprawę z tego, że są na naszym rynku silne firmy polskie i zagraniczne. Znamy swoje miejsce w szeregu i ciężko pracujemy, aby je systematycznie poprawiać. Uznaliśmy, że najlepszą ścieżką rozwoju jest właśnie franczyza. W tej chwili sieć Deep liczy 40 sklepów. 6 z nich to salony własne, należące do firmy Semax. Reszta to sklepy franczyzowe. Chcemy na koniec 2006 roku, mieć na polskim rynku 72 sklepy sieci Deep. W tym 10 salonów własnych i 62 franczyzowe. Oznacza to ponad dwukrotne zwiększenie liczby sklepów (na koniec roku 2005 sieć liczyła 35 sklepów).


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018