Poniedziałek
08.05.2006
- rozmowa z Jakubem Dębowskim z polskiego oddziału EXE CZ.
 

Jacy są polscy klienci sklepów jeansowych?
Dotychczasowe doświadczenia pozwalają nam ocenić polski rynek jako rynek zachowawczy i z wieloma przyzwyczajeniami. Upodobania polskiego klienta są wypadkową zachowań i mody, jaką promują marki wiodące na naszym rynku. Czyli potencjalny Kowalski widzi modę w już wcześniej zaplanowany przez firmy sposób. I nie zawsze jest on spójny w stu procentach z trendami Europy.

Czyli modny ubiór według Polaków to...?
Polski klient jest wychowany na standardach marek wiodących w sektorze odzieży jeansowej. Tyle, że aktualna oferta, jaką proponuje się klientom jest coraz bardziej odważna. Częściej też marki inne niż jeansowe wprowadzają do asortymentu jeans. Zróżnicowanie i jakość oferty obecnej na rynku jest zatem w różnym stopniu zaawansowania technologicznego, a to z kolei ma przełożenia na wzornictwo. My chcemy, by klient znalazł w naszych sklepach modele do tej pory nie spotykane na rodzimym rynku. Staramy się stworzyć inkubatory indywidualizmu w jeansie.

Czy lato sprzyja sprzedaży jeansów? A może raczej ma ona charakter sezonowy?
Uznaje się, że sezon na jeans trwa od przełomu sierpnia i września, aż do kwietnia. W okresie letnim proponuje się cieńsze materiały, szeroką ofertę szortów jeansowych oraz wszystkie wyroby z segmentu odzieży letniej.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.