09.05.2006

Polbank EFG w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć placówek bankowych Polbank EFG.

Polbank EFG jest polskim oddziałem jednego z największych banków w Grecji – EFG Eurobank Ergasias SA. Na całym świecie sieć dystrybucji banku obejmuje 750 oddziałów i inne kanały sprzedaży: centrum telefoniczne, Internet i sieć sprzedaży bezpośredniej. Istniejąca w Polsce od września 2005 r. firma chce otworzyć około 50 placówek do końca 2006 roku.

Dotychczas firma uruchomiła 23 placówki własne, sukcesywnie poszerza również sieć oddziałów partnerskich. Kolejne placówki bankowe będą powstawać w miastach i miejscowościach na terenie całego kraju.

Aby nawiązać współpracę z Polbankiem, należy dysponować lokalem w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszych. Powierzchnia oddziału nie powinna być mniejsza niż 30 mkw. (2-3 stanowiska). Koszt inwestycji wynosi średnio 80 tys. zł (nie wliczając ewentualnych kosztów remontu lokalu). Od swoich partnerów bank nie pobiera żadnych opłat licencyjnych. Dodatkowo, w ramach współpracy uruchamiający placówkę otrzymuje od banku wsparcie w postaci kredytu, bankomat z opcją wypłat i wpłat oraz embosser, czyli maszynę personalizującą karty kredytowe, co pozwala na wydawania kart już w trakcie pierwszej wizyty klienta w oddziale partnera sieci.