17.05.2006

Coraz większa grupa Eldorado

Lubelska spółka Eldorado przejmie spółkę BOS. Sieci sklepów Gośka, Stokrotka, Groszek, Berti czy Lewiatan Podlasie będą działać w ramach jednej grupy kapitałowej.

W podpisanym niedawno liście intencyjnym, obie spółki zadeklarowały zamiar doprowadzenia do konsolidacji działalności obu grup kapitałowych i włączenie spółki BOS do Grupy Kapitałowej Eldorado. Proces ten musi jednak najpierw zyskać akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Po konsolidacji Eldorado przejmie 100 proc. udziałów grupy, do której należą liczne spółki dystrybucyjne (m.in. DLS, DEF, Arsenal i Express Podlaski) oraz udziały w spółkach detalicznych, które posiadają 81 sklepów na terenie północno-wschodniej i północno-zachodniej Polski (m.in. sieci Berti i Gośka).
Aktualnie Grupę Kapitałową Eldorado tworzy 5 spółek m.in. firma dystrybucyjna Eldorado, spółka Stokrotka, która zarządza siecią 54 supermarketów oraz spółka Groszek odpowiedzialna za sieć 463 sklepów detalicznych działających na zasadzie franczyzy. Strategia Grupy zakłada kolejne przejęcia i połączenia z firmami działającymi w sektorze FMCG po to, aby zbudować organizację handlową działającą w całej Polsce.