Środa
17.05.2006
Lubelska spółka Eldorado przejmie spółkę BOS. Sieci sklepów Gośka, Stokrotka, Groszek, Berti czy Lewiatan Podlasie będą działać w ramach jednej grupy kapitałowej.
 

W podpisanym niedawno liście intencyjnym, obie spółki zadeklarowały zamiar doprowadzenia do konsolidacji działalności obu grup kapitałowych i włączenie spółki BOS do Grupy Kapitałowej Eldorado. Proces ten musi jednak najpierw zyskać akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Po konsolidacji Eldorado przejmie 100 proc. udziałów grupy, do której należą liczne spółki dystrybucyjne (m.in. DLS, DEF, Arsenal i Express Podlaski) oraz udziały w spółkach detalicznych, które posiadają 81 sklepów na terenie północno-wschodniej i północno-zachodniej Polski (m.in. sieci Berti i Gośka).
Aktualnie Grupę Kapitałową Eldorado tworzy 5 spółek m.in. firma dystrybucyjna Eldorado, spółka Stokrotka, która zarządza siecią 54 supermarketów oraz spółka Groszek odpowiedzialna za sieć 463 sklepów detalicznych działających na zasadzie franczyzy. Strategia Grupy zakłada kolejne przejęcia i połączenia z firmami działającymi w sektorze FMCG po to, aby zbudować organizację handlową działającą w całej Polsce.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.