04.05.2001

Adidas zawiedziony

Spadek sprzedaży w USA, wzrost w Europie

Dziennik Prawo i Gospodarka podał informacja, że adidas Salamon nie jest zadowolony z I kwartału. Jego zyski spadły o 12 proc. – ogłoszono w czwartek we Frankfurcie. Zawiódł największe rynek zbytu – USA.

Niemiecki producent sprzętu, akcesoriów, obuwia i odzieży sportowej – numer 2 w branży po Nike – zarobił „na czysto” 46 mln euro. Wpływy ze sprzedaży wzrosły o 3 proc., do 1,6 mld euro. W Stanach Zjednoczonych, gdzie marka niemieckiej grupy jest mniej popularna tylko od miejscowych – Nike i Reeboka, wpływy Adidasa zamknęły się kwotą 445 mln euro, o 6 proc mniejsza niż przed rokiem.

Szef Adidasa Herbert Haner jest jednak przekonany, że osiągnięcie celu założonego na cały rok 2001 jest wciąż możliwe. Sprawić ma to poprawa koniunktury w II półroczu. Z dumą wskazuje odział firmy produkujący sprzęt do golfa, któremu udało się zwiększyć sprzedaż o 23 proc. , do 145 mln euro. Nadzieją są również rynki, na których grupa reprezentowana była dotąd raczej symbolicznie – w Ameryce Łacińskiej i Azji sprzedaż wzrosła odpowiednio o 22 i 16 proc. W Europie, na którą przypadło 50 proc. obrotów Adidasa sprzedaż zwiększyła się o 5 proc., do 852 mln.

Więcej: Prawo i Gospodarka, 4 maja 2001, s.4

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0