03.06.2006

Direct English rekrutuje

Trwają pierwsze rozmowy z kandydatami na masterlicencjobiorcę Direct English w Polsce.

Grupa Linguaphone zamierza rozwijać działalność na terenie Polski. Firma prowadzi sieć szkół języka angielskiego Direct English (90 placówek w 18 krajach) oraz sprzedaje system nauczania języków na odległość Linguaphone (15 języków i 7 milionów klientów na świecie. Na początku roku grupa podjęła pierwsze starania o pozyskanie masterlicencjobiorcy, który zajmie się budową sieci szkół językowych w Polsce pod marką Direct English. Wiadomo, że grupa prowadzi rozmowy z dwiema sieciami szkół językowych na terenie Polski.

Idealnym dla nas kandydatem jest firma lub placówka naukowa, która posiada na terenie Polski kilka ośrodków – wyjaśnia Derek Price z Grupy Lnguaphone - Jednak podejmujemy również rozmowy z indywidualnymi przedsiębiorcami, którzy gotowi są podjąć to wyzwanie.

Językowy biznes

Koncepct biznesowy Direct English to szkoła językowa o bardzo elastycznym programie nauczania. Direct English nazywa go tailored - uszyty na miarę, ponieważ – jak twierdzi - w maksymalny sposób dostosowany jest do percepcyjnych i czasowych możliwości słuchacza. W Direct English nie ma bowiem wyznaczonych godzin zajęć i ścisłego planu - słuchacze mają możliwość dowolnego kompilowania samodzielnej nauki z zajęciami pod okiem lektora i grupowymi konwersacjami. Elastyczność Direct English pozwala na przerwanie kursu w każdej chwili i powrocie na ten sam poziom w wybranym przez siebie czasie.

Licencja na dwie marki

Głównym konceptem rozwijanym w Polsce będzie sieć szkół Direct English, jednak przyszły masterlicencjobiorca otrzyma również prawo do marki i konceptu Linguaphone – systemu nauczania na odległość. Przyszłego partnera w Polsce Grupa szuka zarówno wśród firm szkoleniowych posiadających sieć jednostek lokalnych, jak i wśród indywidualnych przedsiębiorców. Poza znaną, globalną marką i kompletnym programem kształcenia, przyszłemu masterfranczyzobiorcy Grupa Linguaphone zapewnia wstępne i dodatkowe szkolenia w Wielkiej Brytanii oraz bieżącą pomoc na każdym etapie działalności.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora