08.05.2001

Kochlöffel otwiera Conieco

Kochlöffel otworzył restaurację Conieco w Wodzisławiu Śląskim

Puls Biznesu poinformował, że firma Kochlöffel-Polska z Katowic, prowadząca sieć restauracji typu fast food, otworzyła w połowie kwietnia 2001 r. obiekt w Wodzisławiu Śląskim. Jest to już piąta restauracja spółki w Polsce. Jej uruchomienie, podobnie jak poprzednich, pochłonęło ponad 1 mln zł.
- Nasze obiekty usytuowane są w centralnych częściach miasta. Często wiąże się to z adaptacją zabytkowych obiektów, co wymaga sporo nakładów finansowych. Stąd tak wysokie koszty otwarcia jednej restauracji – wyjaśnił Rafael Zawierucha, dyrektor Kochlöffel-Polska w Katowicach. Powierzchnia lokalu wynosi około 250 mkw. Rafael Zawierucha spodziewa się, że obiekt odwiedzać będzie 500-700 osób dziennie.

Spółka prowadzi obecnie negocjacje z gminami w sprawie inwestycji w Gliwicach i Częstochowie. Chce również zainaugurować działalność na Dolnym Śląsku, gdzie zamierza uruchomić restaurację we Wrocławiu, Legnicy, Świdnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Umowy w sprawie rozpoczęcia wszystkich inwestycji firma zamierza podpisać do końca 2001 r. Czas trwania budowy, od zawarcia umowy do otwarcia lokalu, wynosi około 6 miesięcy.

Restauracje maja powierzchnię od 165 do 400 mkw. Jednorazowo może w nich przebywać 50-120 osób. Dziennie każdą z nich odwiedza 0,5-1 tys. osób. Ich obsługą zajmuje się średnio 20 pracowników. Kolorami firmowymi obiektów Conieco są niebieski i żółty. Podstawowym produktem, serwowanym w restauracjacji, jest kurczak z rożna i półprodukty z kurczaka, choć podaje się tam również hamburgery i sałatki.

- Nasza oferta jest zróżnicowana, ponieważ chcemy dotrzeć do przedstawicieli różnych grup wiekowych – tłumaczy Rafael Zawierucha. Restauracje spółki Kochlöffel-Polska działają wyłącznie na terenie południowej Polski. W Chorzowie i Tarnowskich Górach funkcjonują one od 1995 r., natomiast restauracje w Cieszynie i Opolu rozpoczęły działalność w 2000 r. pięcioletnie przerwa spowodowana była okresem pilotażowym oraz monitorowaniem rynku przez firmę. W 2001 spółka planuje osiągnięcie przychodów ze sprzedaży wysokości około 10 mln zł.

Firma Kochlöffel-Polska powstała w 1995 r. Jest ona polskim oddziałem niemieckiej spółki Kochlöffel, do której należy 50 proc. Udziałów (pozostałe 50 proc. jest w rękach także niemieckiej firmy Lohmann). Kochlöffel prowadzi sieć restauracji typu fast food. Niemiecka firma rozpoczęłą działalność na początku lat 60. Jej siedziba mieści się w Lingen. Prowadzi około 100 restauracji na terenie Niemiec.

Więcej: Dominika Malik, Puls Biznesu, 8 maja 2001, s. 12

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0