Środa
07.06.2006
Ogromną popularnością wśród Polaków mieszkających w Rzymie cieszy się sieć supermarketów Pewex. Mają one identyczny znak firmowy, jak pamiętne sklepy dewizowe w PRL.
 

Wieść o sieci supermarketów szybko rozniosła się wśród rzymskiej Polonii. Wiele osób z niedowierzaniem robi zdjęcia niebieskim napisom o charakterystycznym liternictwie. Jeszcze większa niespodzianka spotyka klientów w środku, gdzie znajdują polską szynkę, polędwicę, kabanosy, kiełbasę zwyczajną, a nawet polskie masło. Wielu Polaków wyrabia sobie kartę stałego klienta, by móc pokazać znajomym i rodzinie z kraju dobrze wszystkim znane logo sklepu.

Włoscy pracownicy sklepów nie bardzo rozumieją, dlaczego Polacy fotografują wejście i witryny. Nie znają historii "Peweksów" i nie wiedzą, jakie emocje wzbudzały one kiedyś w PRL.

Właścicielami znaku "Pewex" są od kilku lat Włosi i pod tą nazwą otworzyli duże supermarkety. Z Polski sprowadzają niewielką grupę artykułów, przede wszystkim wędliny.


PROFIT system

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.