14.06.2006

Oxide w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy kolejną markę z branży odzieżowej. To jeszcze jedna firma na rynku polskim, oferująca odzież typu jeans & casual.

Oxide zajmuje się dystrybucją odzieży przeznaczonej dla młodych mężczyzn. Firma powstała w 1997 roku. Rozwija sieć sprzedaży w oparciu o system franczyzowy. Obecnie posiada 4 sklepy własne i 42 franczyzowe. W związku z coraz bardziej wymagającym klientem, firma poszerza asortyment. Oprócz odzieży, w sklepach Oxide panowie mogą kupić buty, bieliznę, a także wszelkiego rodzaju dodatki. Firma planuje również otwierać nowe punkty handlowe.

Oxide poszukuje franczyzobiorców na terenie całej Polski, w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Za przystąpienie do sieci firma nie pobiera opłat licencyjnych. Aby podjąć współpracę, należy dysponować lokalem położonym w dobrym punkcie handlowym, w centrum miasta. Należy dokonać prac adaptacyjnych zgodnie z projektem przygotowanym przez firmę. Biorca licencji ponosi koszt wyposażenia lokalu w meble i urządzenia komputerowe, dostarczane przez centralę. Umożliwia to funkcjonowanie placówki zgodnie ze standardami sieci. Jeżeli stoisko jest częścią większej powierzchni handlowej musi mieć 30-40 m2. Jeżeli będzie to samodzielnie funkcjonujący sklep musi mieć min. 50 m2. Przewidziana kwota inwestycji to ok. 500-600 zł za m2 planowanej powierzchni handlowej.

Przedstawicielom firmy zależy na tym, aby wszystkie sklepy działały w oparciu o standardy panujące w sieci. W związku z tym organizowane są bezpłatne, cykliczne szkolenia dla personelu. Od biorcy wymaga się również urządzenia sklepu wg określonych przez Oxide zasad. Centrala gwarantuje franczyzobiorcy prowizję w trakcie akcji promocyjnych i obniżek cen.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora