03.07.2006

Stołeczne lokale w wirtualnej restauracji

Warszawskie restauracje mogą skorzystać z nowego kanału sprzedaży – muszą tylko zgłosić się do wirtualnej restauracji, w której klienci zamawiają posiłki za pośrednictwem internetu.

Dzięki nowemu serwisowi internetowemu klienci mogą zamawiać posiłki do domu, biura wybierając z różnorodnej oferty ponad 30 warszawskich restauracji oferujących dania kuchni włoskiej, pizzę, sałatki, dania wegetariańskie, kuchnię polską i orientalną. Miłośnicy sushi też znajdą coś dla siebie. Dostawy są realizowane na terenie całej Warszawy i najbliższych miejscowości podwarszawskich - nie później niż w godzinę po złożeniu zamówienia. Płatność następuje gotówką przy odbiorze. Niektóre restauracje oferują rozliczenia tygodniowe.

Serwis pośredniczący między warszawskimi restauracjami i ich klientami powstał na bazie ponad 6 lat doświadczeń węgierskiej firmy Viala. Po zdobyciu rynku węgierskiego i austriackiego firma Viala rozpoczęła działalność w pozostałych krajach naszego regionu. Czechy, Słowacja, Bułgaria i Niemcy to kolejne sale wirtualnej restauracji obsługujące klientów już od kilku miesięcy. Ogólnoeuropejska sieć zapewnia posiłki dla kilkunastu tysięcy klientów dziennie. Na terenie naszego kraju usługa zostanie udostępniona w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Radomiu. Właściciele portalu zamierzają rozszerzyć działalność także na inne miasta Polski.