04.07.2006

W ciągu najbliższych 3-4 lat około 100 nowych sklepów Diverse

- mówi Marek Jamroż, dyrektorem ds. rozwoju firmy Diverse.

Co się dzisiaj nosi w Polsce. Czy to samo co w innych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych?
W dobie powszechnego dostępu do informacji, przenikania się kultur i zwyczajów, z jednej strony zacierają się różnice w ubiorze w poszczególnych krajach, z drugiej strony nowe tendencje kreowane są regionalnie. Dynamiczne zmiany dotyczą szczególnie młodzieży skupionej w aglomeracjach miejskich, która najszybciej reaguje na modę. Styl życia przekłada się na trendy, które znajdują odbicie w kolekcjach sprzedawanych jednocześnie w wielu krajach, również w Polsce. Łatwo zaobserwować tu postępującą globalizację. Osoby wrażliwe na styl w Polsce i za granicą świadomie poszukują odzieży zgodnej z obowiązującą modą i mają prawie taki sam do niej dostęp. Zarówno ci, dla których moda ma drugorzędne znaczenie jak i poszukiwacze trendów odnajdą w sklepach ubrania oferowane na całym świecie.

Sklep Diverse należący do grupy LPP

Jeden ze sklepów należący do Diverse

W Polsce jest wiele firm dystrybuujących odzież jeansową. Co ma do zaoferowania swoim klientom Diverse?
Diverse skupia się na modelach charakterystycznych dla najnowszych trendów. Typowe dla jeansowej odzieży Diverse są odważne prania, wytarcia, zniszczenia stylizowane na natural vintage. Projektanci kładą nacisk na dbałość o szczegóły wykończenia, detale i jakość wykorzystywanych materiałów. To, co wyróżnia tą część kolekcji są unikalne aplikacje, hafty, różnorodne przeszycia, printy, etykiety tkane i skórzane oraz metalowe akcesoria.

Sieć Diverse rozrosła się do 61 sklepów własnych, 42 franczyzowych oraz ponad 50 sklepów i stoisk partnerskich. Jakie macie Państwo plany na przyszłość?
Plany Diverse zakładają powstanie w Polsce w ciągu najbliższych 3-4 lat około 100 nowych sklepów, zarówno własnych jak i franczyzowych, tak by w roku 2010 sieć Diverse liczyła 200 sklepów firmowych. Równolegle rozrasta się sieć stoisk partnerskich, które lokalizowane są w mniejszych miastach oraz sklepach multibrandowych. Założeniem jest maksymalna dostępność marki, tak by docierała do określonego klienta, jednak nie za wszelką cenę, z poszanowaniem dla jej prestiżu i pozycji rynkowej. Równolegle Diverse buduje sieć sklepów za granicą. W chwili obecnej funkcjonują już 4 własne sklepy: 2 w Szwajcarii i 2 w Niemczech. Planowane są kolejne otwarcia, zarówno w tych dwóch państwach jak i innych państwach Europy Zachodniej i Środkowej.

rozmawiała (agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0