07.07.2006

AIG Bank Polska stawia na partnerstwo

AIG Bank Polska rozwija sieć placówek partnerskich AIGO Partner, tworzonych na wzór własnych placówek banku.

Do tej pory uruchomione zostały dwie placówki partnerskie: w połowie czerwca ruszył AIGO Partner w Kłodzku, a od kilku miesięcy działa AIGO Partner w Brodnicy. Do końca roku planowane jest uruchomienie następnych kilkunastu placówek, a w ciągu trzech lat ich liczba ma przekroczyć 100.

System bez stałych opłat

AIGO Partner to model współpracy partnerskiej polegający na tym, że bank udostępnia swoje produkty, markę i know-how, a w zamian partner inwestuje w placówkę oraz zespół.
- Aby uruchomić placówkę w lokalu własnym bądź wynajętym, partner ponosi stosunkowo niskie koszty na poziomie kilkudziesięciu tysięcy – mówi Grażyna Pawłowska, dyrektor departamentu oddziałów AIGO Partner w AIG Bank Polska SA. – Jednocześnie bank nie wymaga od niego żadnych kaucji ani stałych opłat np. franczyzowych - dodaje.

Dochód gwarantowany

Przedstawiciele banku zapewniają, że partnerzy będą mieli zagwarantowany dochód.
- Jako partner w naszym projekcie, przedsiębiorca ma zapewniony napływ klientów własnych banku, którzy stanowić mogą aż do 80 proc. klientów placówki – wyjaśnia Grażyna Pawłowska.
Bank zapewnia dodatkowo budżet reklamowy, szkolenia i wsparcie na każdym etapie inwestycji oraz program wynagrodzeń.
Wypłata wynagrodzenia jest rozłożona w czasie przez cały okres trwania umowy, dzięki czemu partner ma zagwarantowane, że nawet w gorszych miesiącach otrzyma wynagrodzenie – tłumaczy Grażyna Pawłowska. - Dodatkowo, bank przekazuje określony budżet na realizację lokalnych działań marketingowych.
Przyszli partnerzy banku nie muszą mieć doświadczenia w branży finansowej ani prowadzeniu własnej działalności. Bardziej istotna jest znajomość rynku lokalnego.