Crunchy Chicken w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Środa
12.07.2006
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć Crunchy Chicken, drugią markę, należącą do firmy Tele Pizza.
 

Crunchy Chicken jest pomysłem całkowicie polskim. Firma Tele Pizza wywodzi się z Hiszpanii. Powstała w 1898 roku w Madrycie. W Polsce działa od 1992 roku. Obecnie posiada w naszym kraju 62 jednostki własne i 36 franczyzowych. Pomysł stworzenia sieci Crunchy Chicken powstał pod koniec 2005 roku, zaś pierwszy lokal w marcu 2006. Obecnie działają 2 placówki własne a 2 są w trakcie remontu. Jeśli chodzi o lokale franczyzowe, 4 są właśnie remontowane, a 2 z nich zostaną otwarte w sierpniu.

Pomysł na przyrządzanie potraw, w których podstawowym składnikiem jest kurczak, nie jest na naszym rynku nowy. Jedną z najpopularniejszych sieci serwujących dania tego typu jest KFC. Firmę Crunchy Chicken ma wyróżniać jednak to, że ma ona działać w większości miast w Polsce, a to nie tylko w tych największych. Dodatkowym atutem będzie, jak twierdzi Sławomir Rogoziński, dyrektor ds. rozwoju marki, możliwość zamówienia kurczaka na telefon do domu lub biura, bez ograniczeń strefowych. Dostawy będą realizowane na terenie całego kraju, a nie tylko w Warszawie, jak robi to np. KFC.

Tele Pizza oferuje współpracę franczyzową w trzech wariantach. Franczyzobiorca może otworzyć lokal pod jedną marką: Tele Pizzy lub Crunchy Chicken lub pod obiema jednocześnie, jak restauracje Pizzy Hut, w których zamówić można zarówno dania z kurczaka, jak i pizzę.

Koszt inwestycji w zależności od stopnia adaptacji lokalu to 100-150 tys. zł. Opłata franczyzowa dla Tele Pizzy wynosi 10 tys. zł, a bieżąca 1-4,5 tys. zł. Biorca Crunchy Chicken płaci franczyzodawcy opłatę bieżącą w wysokości 5 proc. od obrotu. W Tele Pizzy nie ma dodatkowych opłat na fundusz marketingowy (część opłaty bieżącej przeznaczana jest na ten cel), natomiast w przypadku Crunchy Chicken opłata ta wynosi 3 proc. od obrotu.

Aby podjąć współpracę potencjalny biorca musi dysponować lokalem o powierzchni 100-150 m2, umiejscowionym tam, gdzie jest największe skupisko potencjalnych klientów np. na dużym osiedlu lub w centrum handlowym. Tele Pizza poszukuje obecnie franczyzobiorców tylko w mniejszych miastach, ponieważ we wszystkich większych już jest, natomiast Crunchy Chicken szuka osób do współpracy na terenie całego kraju.

Szacowany przez przedstawicieli firmy czas zwrotu z inwestycji to 15-24 miesiące.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018