12.07.2006

Crunchy Chicken w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć Crunchy Chicken, drugią markę, należącą do firmy Tele Pizza.

Crunchy Chicken jest pomysłem całkowicie polskim. Firma Tele Pizza wywodzi się z Hiszpanii. Powstała w 1898 roku w Madrycie. W Polsce działa od 1992 roku. Obecnie posiada w naszym kraju 62 jednostki własne i 36 franczyzowych. Pomysł stworzenia sieci Crunchy Chicken powstał pod koniec 2005 roku, zaś pierwszy lokal w marcu 2006. Obecnie działają 2 placówki własne a 2 są w trakcie remontu. Jeśli chodzi o lokale franczyzowe, 4 są właśnie remontowane, a 2 z nich zostaną otwarte w sierpniu.

Pomysł na przyrządzanie potraw, w których podstawowym składnikiem jest kurczak, nie jest na naszym rynku nowy. Jedną z najpopularniejszych sieci serwujących dania tego typu jest KFC. Firmę Crunchy Chicken ma wyróżniać jednak to, że ma ona działać w większości miast w Polsce, a to nie tylko w tych największych. Dodatkowym atutem będzie, jak twierdzi Sławomir Rogoziński, dyrektor ds. rozwoju marki, możliwość zamówienia kurczaka na telefon do domu lub biura, bez ograniczeń strefowych. Dostawy będą realizowane na terenie całego kraju, a nie tylko w Warszawie, jak robi to np. KFC.

Tele Pizza oferuje współpracę franczyzową w trzech wariantach. Franczyzobiorca może otworzyć lokal pod jedną marką: Tele Pizzy lub Crunchy Chicken lub pod obiema jednocześnie, jak restauracje Pizzy Hut, w których zamówić można zarówno dania z kurczaka, jak i pizzę.

Koszt inwestycji w zależności od stopnia adaptacji lokalu to 100-150 tys. zł. Opłata franczyzowa dla Tele Pizzy wynosi 10 tys. zł, a bieżąca 1-4,5 tys. zł. Biorca Crunchy Chicken płaci franczyzodawcy opłatę bieżącą w wysokości 5 proc. od obrotu. W Tele Pizzy nie ma dodatkowych opłat na fundusz marketingowy (część opłaty bieżącej przeznaczana jest na ten cel), natomiast w przypadku Crunchy Chicken opłata ta wynosi 3 proc. od obrotu.

Aby podjąć współpracę potencjalny biorca musi dysponować lokalem o powierzchni 100-150 m2, umiejscowionym tam, gdzie jest największe skupisko potencjalnych klientów np. na dużym osiedlu lub w centrum handlowym. Tele Pizza poszukuje obecnie franczyzobiorców tylko w mniejszych miastach, ponieważ we wszystkich większych już jest, natomiast Crunchy Chicken szuka osób do współpracy na terenie całego kraju.

Szacowany przez przedstawicieli firmy czas zwrotu z inwestycji to 15-24 miesiące.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora