14.07.2006

Sklepy liczą na klientów wirtualnych

Dobrą koniunkturę handlu przez Internet wykorzystuje coraz więcej firm działających w tradycyjny sposób. Firmy, które rozpoczęły sprzedaż w sieci notują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy klientów miesięcznie.

Specjaliści przewidują, że 2006 rok upłynie na rywalizacji firm sprzedających produkty przez Internet. W sektorze książek i multimediów, w którym do tej pory znaczną część zamówień realizował sklep internetowy Merlin, przybyło kilku silnych rywali. Po kilkuletniej przerwie od handlu internetowego powrócił sklep Empik, należący do Grupy Empik Media & Fashion. Przedstawiciele firmy oceniają, że w ciągu miesiąca za pomocą strony internetowej realizowane jest ok. 10 tys. zamówień.
Na handel w sieci zdecydował się również Kolporter. Dystrybutor prasy i właściciel sieci 980 saloników prasowych i 5 salonów multimedialnych uruchomił wirtualny pasaż handlowy, sprzedający produkty wielu branż w ponad 70 internetowych sklepach. Według wyliczeń firmy, w ciągu miesiąca portal odwiedza ok. 100 tys. internautów. Zamówienia realizowane są drogą pocztową, ale niewykluczone, że w przyszłości odbiór produktów będzie możliwy w salonikach prasowych sieci.