25.07.2006

Franczyza Coffee Singidunum w nowej firmie

Studio Cafe to nowo powstała firma, która przejęła sieć sklepów-kawiarni Coffee Singidunum od dotychczasowego właściciela – spółki Ikaria.

Powiązana z Ikarią firma będzie zajmować się poszukiwaniem partnerów i rozwojem sieci we franczyzie. Docelowo, Studio Cafe ma się również zajmować produkcją kawy i jej sprzedażą hurtową do wszystkich kawiarni działających pod szyldem Coffee Singidunum - spółka przejmuje bowiem sieciową palarnię i magazyny kawy. Ikaria będzie się zajmować sprzedażą detaliczną kawy oraz prowadzeniem własnych kawiarni i sklepów.

Nowa firma jest na etapie dopracowywania pakietu usług dla franczyzobiorców, rozpoczęto również wstępne rozmowy z zainteresowanymi prowadzeniem kawiarni Coffee Singidunum. Jasmin Soljanin, właściciel firmy zakłada uruchamianie co najmniej jednej kawiarni franczyzowej miesięcznie. Otwarcie sklepu-kawiarni to inwestycja ok. 150-200 tys. zł (łącznie z wyposażeniem w urządzenia gastronomiczne, aranżacją wnętrz, itp.). Wstępna opłata franczyzowa waha się od 5 do 25 tys. zł. Spółka nie będzie pobierać opłat miesięcznych, ale franczyzobiorca zobowiązuje się również do zatowarowania punktu tylko i wyłącznie w kawę Singi.

Obecnie w sieci Coffee Singidunum działa 5 sklepów-kawiarni.