Masters weźmie biorcę i sieć

Środa
02.08.2006
Spółka Masters przymierza się do kupna udziałów w Multiserwisie - franczyzobiorcy firmy CCC. Jeśli umowa dojdzie do skutku, spółka kupi udziały oraz sieć 28 salonów obuwniczych prowadzonych dotąd przez biorcę licencji.
 

Masters, firma znana dotąd z produkcji odzieży jeansowej chciała zmienić profil działalności. Wybór padł na branżę obuwniczą i sieć sklepów prowadzonych przez franczyzobiorcę CCC. Podpisano już list intencyjny dotyczący kupna udziałów Multiserwisu – transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale 2006 r.

Spółka, której udziałami zainteresowany jest Masters, zajmuje się dystrybucją obuwia i prowadzi na wschodzie kraju sieć rentownych sklepów franczyzowych pod marką CCC. Nowy właściciel zamierza nie tylko otwierać nowe sklepy w Polsce, ale rozważa również wejście na rynek ukraiński. Jak zapewniają sami zainteresowani, w tworzenie i realizację nowej strategii zostanie zaangażowana również spółka CCC.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.