Czwartek
24.08.2006
- rozmowa z Sylwią Godlewską,
założycielką
Klubu Malucha.
 

Czy prowadzenie przedszkola jest opłacalnym biznesem?
Prowadzenie przedszkola jest specyficznym biznesem. Nie może go prowadzić osoba, która chce tylko zainwestować pieniądze i czekać na zyski. Prowadzenie przedszkola to opieka nad dziećmi i stały kontakt z rodzicami. To są nasi klienci. Ich zadowolenie przełoży się w przyszłości na naszą dobrą opinię. A dobra opinia pomoże nam w zdobyciu nowych klientów, a także w osiągnięciu zysków.

Kto według Pani może prowadzić przedszkole?
Z całą pewnością nie każdy. Osoba, która chciałaby założyć przedszkole musi posiadać dużą wiedzę na temat dzieci. Najlepiej jeśli posiada wykształcenie pedagogiczne. Powinna umieć też komunikować się z rodzicami. Niezbędne jest także wyczucie rynku, gdyż nasza branża poddaje się okresowym tendencjom. Gdy przychodzi niż demograficzny o klientów jest trudniej. Trzeba przeczekać gorszy okres.

Na czym polega działalność Klubu Malucha?
Pierwszy Klubu Malucha Siódme Niebo powstał w Szczecinie w 2001 roku. Realizuje on autorski program Wychowania Przedprzedszkolnego dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 4 lat. Zajęcia w klubie są organizowane w systemie czterogodzinnym. Pozwala to rodzicom na wybór dowolnej godziny, o której przyprowadzą dziecko. I tak przejdzie ono cały system zajęć. Obecnie mamy swoje placówki również w Warszawie i oprócz klubów Malucha, prowadzimy także przedszkole.

rozmawiała asmoli