Poniedziałek
04.09.2006
- rozmowa ze Zbigniewem Grycanem, założycielem firmy
„Grycan – lody od pokoleń”.
 

Brzydka pogoda to mniejsze zyski dla producentów lodów i zimnych deserów. Lipiec sprzyjał biznesowi, sierpień niestety nie. Czy można skłonić klienta do zakupu zimnego deseru w chłodny dzień?
Oczywiście, że tak. Nasze lodziarnie mieszczą się przede wszystkim w centrach handlowych, a w pomieszczeniach zamkniętych klienci nie czują zimna i kupują lody bez względu na pogodę. W lato klienci najczęściej wybierają lody owocowe oraz sorbety, w chłodne dni chętniej tzw. cięższe smaki, np. czekoladowe. Poza sezonem letnim naturalnie odnotowujemy mniejszy obrót, ale nie na tyle, aby był to trudny okres dla firmy. Nasze produkty sprzedają się przez cały rok.

Czy asortyment firmy „Grycan – lody od pokoleń” różni się od produktów Zielonej Budki?
Po rozstaniu z Zieloną Budką, której byłem twórcą, i po kilkuletniej przerwie, otworzyłem firmę "Grycan – lody od pokoleń”. Nowa firma produkuje i sprzedaje lody z segmentu premium. Jest to grupa lodów o najwyższej jakości. Nie zajmujemy się produkcją lodów impulsowych z tzw. niższej półki, które były w ofercie Zielonej Buski. W ofercie mamy lody w 50 różnych smakach. Wszystkie produkowane wyłącznie z naturalnych składników. Poza tym produkujemy i sprzedajemy także desery lodowe, soki ze świeżych owoców i warzyw, rurki z kremem. Nasze lody można kupić nie tylko w naszych lodziarniach, ale również w supermarketach. Tam produkty dostępne są w półlitrowych i litrowych opakowaniach. Nie produkujemy lodów na patyku.

rozmawiała (asmoli)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.