01.09.2006

Ambra nie odpoczywała

Ambra otworzyła w wakacje siedem nowych sklepów.

Nowo otwarte sklepy mieszczą się w Szczecinie, Sochaczewie, Łowiczu, Włocławku, Rudzie Śląskiej, Lipsku i Pułtusku. Sklepy w Lipsku i Pułtusku prowadzone są przez franczyzobiorców, pozostałe należą do franczyzodawcy.

Ambra to sieć salonów obuwniczych z obuwiem na każdą kieszeń. W sklepach dostępne są zarówno modele bardzo tanie, jak i droższe, za to lepszego gatunku. Ceny obuwia wahają się od 5 do 300 złotych.
- Nie we wszystkich sklepach znajduje się ten sam towar. Wiadomo, że w miejscach gdzie mieszkają ubożsi ludzie, więcej będzie tanich butów, a w rejonach bogatszych muszą być modele droższe – mówi Ewa Fidecka, specjalista ds. ekspansji w Ambrze.

Firma cały czas się rozwija. Jest w tej chwili, obok CCC, jedną z największych sieci obuwniczych w kraju z 75 salonami własnymi oraz 158 franczyzowymi. Ambra otwiera sklepy w miejscowościach powyżej 40 tys. mieszkańców. Lokale zwykle mają powierzchnie między 120 a 200 m2. Koszt inwestycji został skalkulowany na około 1,5-2 tys. zł za m2. (asmoli)