Piekarnia Pod Telegrafem - tylko własna

Czwartek
07.09.2006
Piekarnia Pod Telegrafem wstrzymała rozwój we franczyzie. W najbliższym czasie firma będzie otwierać tylko punkty własne.
 

Firma prowadząca sprzedaż wyrobów piekarniczych, cukierniczych, garmażeryjnych oraz sałatek postawiła na rozwój jednostek własnych. Do podjęcia takiej decyzji przyczyniły się warunki organizacyjne i wyniki finansowe - tak podają przedstawiciele sieci, ale nie zdradzają szczegółowych danych. Obecnie sieć jest właścicielem blisko 70 piekarni zlokalizowanych głównie na południu Polski, w tym 47 punktów prowadzą biorcy licencji.

Jak nas poinformował Artur Pękala z Piekarni Pod Telegrafem, sieć nie zamierza jednak rezygnować ze współpracy z dotychczasowymi partnerami franczyzowymi. Nie wykluczone też, że w przyszłości powróci do sprzedaży licencji. (AW)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.